Rozpadá sa NATO?

Rozpadá sa NATO?

Práve sa stalo niečo úžasné. Po teroristickom útoku v Ankare, pri ktorom zahynulo 34 ľudí a 125 ďalších bolo zranených, turecké orgány najprv vyhlásili, že neprijmú sústrasť od USA. Potom Turci začali vojenskú operáciu proti „kurdským teroristom v severnej Sýrii“. Turecko následne vyhlásilo, že zneškodnilo 184 teroristov.

V týchto informáciách sa neuvádza, že cieľom tureckého útoku bolo americké výcvikové a vzdelávacie centrum pre bojovníkov PKK v Rojave. Povráva sa, že Turci varovali USA dostatočne na to, aby evakuovali väčšinu svojho personálu.

Znie vám to povedome?

Ak áno, tak preto, lebo je to veľmi podobné tomu, čo urobili Iránci, keď zaútočili na americké základne v Iraku po zavraždení generála Solemaniho americkým bezpilotným lietadlom.

Ak je vyššie uvedené pravdivé, a tieto fámy sú len „ak“ a nemožno ich považovať za dokázaný fakt, potom to znamená, že členský štát NATO (Turecko) práve zaútočil na základňu USA a podobne ako Iránu sa mu to podarilo: „Najlepšia bojová sila v dejinách sveta“ bola práve druhýkrát tvrdo zasiahnutá a ponížená a nemohla urobiť absolútne nič, aby sa ubránila alebo si dokonca zachovala tvár.

Akú veľkú facku dostal strýko Sam tentoraz? Podľa tureckého ministra obrany Hulusiho Akara boli „úkryty, bunkre, jaskyne, tunely a sklady teroristov úspešne zničené,“ povedal Akar a dodal, že „bolo zasiahnuté a zničené aj takzvané veliteľstvo teroristickej organizácie“. Ministerstvo obrany uviedlo, že údery zasiahli celkovo takmer 90 cieľov, ktoré boli podľa neho napojené na Stranu kurdských pracujúcich (PKK) a kurdské Oddiely ľudovej ochrany (YPG).

Dokonca aj keď pripustíme istú „vlasteneckú hyperbolu“, je celkom jasné, že Ergodanov odvetný úder bol dosť výrazný a zrejme aj dosť účinný.

Čo tu teda máme? Členský štát NATO takmer obvinil USA z veľkého teroristického útoku na svoje hlavné mesto a potom tento členský štát NATO otvorene zaútočil na zariadenie prevádzkované USA (nenazývajme ho základňou, to by bolo nepresné).

Je Erdoganovo tvrdenie vôbec dôveryhodné? Rozhodne! Nielenže sa USA už pokúsili zvrhnúť a zabiť Erdogana, ktorého v krajnom prípade zachránili ruské špeciálne jednotky (rovnako ako Janukovyča), ale vieme aj to, že USA zvrhli generála de Gaulla v rokoch 1968-1969 a že tajné sily NATO boli použité. na zinscenovanie útokov pod falošnou vlajkou proti spojencom NATO (najmä Taliansku) v rámci takzvanej operácie GLADIO .

NATO nie je obrannou alianciou – nikdy ňou nebolo – ale nástrojom koloniálnej nadvlády USA.

Vždy to bola pravda, preto aj slávne slová z dnes už vzdialených 50. rokov minulého storočia, keď prvý generálny tajomník NATO, britský generál Hasting Ismay, otvorene priznal, že skutočným cieľom NATO je udržať „Rusov vonku, Američanov vnútri a Nemcov dole“.

Vezmime si tieto prvky jeden po druhom a začnime posledným:
„Držať Nemcov pri zemi“: slovo „Nemci“ je tu zástupným výrazom pre každého európskeho lídra alebo krajinu, ktorá chce skutočnú suverenitu a slobodu konania. Preklad.

„Držať Američanov vnútri“: s cieľom rozdrviť akékoľvek európske oslobodzovacie hnutie. V preklade: dosadiť vládcu USA nad všetky štáty EÚ.
„Držať Rusov mimo“: zabezpečiť, aby Rusko neoslobodilo Európu. V preklade: démonizovať Rusko a robiť všetko pre to, aby sa zabránilo mieru na európskom kontinente. Ak je to možné, rozbiť, podrobiť si alebo inak zničiť Rusko.

Potrebujete dôkaz? A čo nepopierateľný vojnový akt proti Nemecku (a povedal by som, že aj celej EÚ), keď Angličania vyhodili do vzduchu NS1/NS2? Nie je to dostatočný dôkaz?

V tejto súvislosti si musíme položiť otázku: čo to vôbec znamená byť členom NATO v roku 2022?

Pravdou je, že NATO bolo čistým výtvorom studenej vojny a že v reálnom svete roku 2022 je úplným anachronizmom. Byť členom NATO znamená naozaj veľmi málo. Nielenže sú si v NATO niektorí „rovnejší ako iní“, ale existujú aj nečlenské štáty NATO, ktoré sú oveľa viac „natovizované“ ako skutočné členské štáty NATO (spomeňte si na Izrael alebo nacistami okupovanú Ukrajinu). A členstvo v NATO vás pred ničím nechráni, ani pred vonkajšími, ani pred vnútornými útokmi.

Podľa plukovníka MacGregora by vojna na Ukrajine mohla spôsobiť rozpad NATO aj EÚ. Veľmi s ním súhlasím. Povedal by som, že takýto kolaps by nebol ani tak dôsledkom zahanbujúcich porážok, ako skôr hlbokých vnútorných rozporov v oboch organizáciách.

V prípade Turecka je problém ešte horší, pretože islam je úplne nezlučiteľný s ideológiou Woke, ktorú v súčasnosti otvorene propagujú USA a NATO.

Potom je tu geografia. Turecko má niekoľko veľmi silných regionálnych susedov, medzi ktorých patrí nielen Grécko alebo Izrael, ale aj Irán, Saudská Arábia, Egypt, Azerbajdžan, Irak, Sýria a, samozrejme, Rusko. Môže Turecko počítať s akýmkoľvek typom „ochrany“ zo strany USA/NATO pred takými silnými susedmi?

Spýtajte sa Saudov, ako veľmi im USA/NATO pomohli proti Hútiom!

Spýtajte sa Izraelčanov, ako veľmi im USA/NATO pomohli proti Hizballáhu?

Iránske útoky na základne CENTCOM-u ukázali, že USA nemajú odvahu postaviť sa Iránu. V ostrom kontraste s tým ruská a iránska intervencia v Sýrii prekazila americké plány na „nový Blízky východ“ alebo, povedzme, priniesla „nový Blízky východ“, ale určite nie taký, v aký dúfali americkí neoconi!

Ak k tomu pridáme výrazné zhoršenie vzťahov medzi USA a MBS Saudskou Arábiou, dostaneme úžasný obraz: USA a NATO (ktoré USA zatiahli do regiónu) sa postupne stávajú na Blízkom východe bezvýznamnými. Namiesto nich postupne vypĺňajú prázdne miesto noví „veľkí hráči“ vrátane Ruska a Iránu, ktorí teraz dokonca postupne umožňujú Saudskej Arábii zúčastniť sa na veľmi potrebnom regionálnom dialógu o budúcnosti regiónu.

Fenomenálnu slabosť USA/NATO/CENTCOM najlepšie ilustruje reakcia USA na turecké údery: strýko Sam podporil (bez srandy!!!) turecké údery.

Aké je to absolútne úbohé pre budúcu superveľmoc? Bude to mať vplyv na vojnu NATO proti Rusku?

No predstavte si, že by Rusko skutočne zasiahlo nejaký cieľ v Poľsku (čo tvrdili Ukrajinci a Poliaci, kým im strýko Sam nepovedal, aby to nechali na pokoji). čo by sa stalo potom?

Pamätá si ešte niekto, čo sa stalo, keď Erdogan letel do Monsu prosiť o ochranu NATO pred Ruskom (po zostrelení ruského Su-24 nad severnou Sýriou v rámci spoločnej americko-tureckej operácie, ktorá sa možno uskutočnila bez Erdoganovho vedomia. Čo NATO sľúbilo alebo dalo Turkom? Absolútne nič (okrem „konzultácií“).

Poliaci si možno myslia, že prezident USA by mohol nariadiť odvetný útok na Rusko, ak Rusko napadne Poľsko, ale tí z nás, ktorí poznajú USA a ich vládnuce elity, vedia, že je to nezmysel. Prečo? Jednoducho preto, že protiútok USA/NATO na ruské sily by viedol k okamžitej ruskej reakcii.
A čo potom?

Pravda je veľmi jednoduchá:
USA/NATO nedisponujú dostatočnou silou ani palebnou silou, aby mohli čeliť Rusku v konvenčnej vojne s použitím kombinovaných zbraní.
Akékoľvek použitie jadrových zbraní bude mať za následok okamžitú odvetu, ktorá s najväčšou pravdepodobnosťou povedie k nevyhratej jadrovej vojne v plnom rozsahu.

Takže ide o toto: či už to západní politici chápu, alebo nie, všetci vojenskí profesionáli vedia pravdu – NATO nedokáže ubrániť žiadneho zo svojich členov pred skutočne modernou armádou. Prečo?

Pozrime sa na to, akými schopnosťami USA/NATO v skutočnosti disponujú:
USN má vynikajúce podmorské sily (SSN aj SSBN) schopné odpaľovať veľké množstvo relatívne zastaraných rakiet s plochou dráhou letu (a veľa SLBM)
Stále veľmi schopná, aj keď pomerne stará jadrová trojica
Kvantitatívna (len!) konvenčná výhoda oproti Rusku
Vynikajúce (ale veľmi zraniteľné!) schopnosti C4ISR
Tlačiarenský lis, ktorý umožňuje takmer nekonečné tlačenie dolárov
Comprador elita vládnuca všetkým krajinám NATO/EÚ
Najpôsobivejšia propagandistická mašinéria v histórii

Čo teda chýba NATO, aby bolo dôveryhodnou vojenskou silou?

Samozrejme, v teréne. A to nemám na mysli niekoľko podjednotiek 101. alebo 82AB alebo amerických špeciálnych síl, či dokonca takzvaných „obrnených brigád“, ktorým v skutočnosti chýba adekvátne TO&E na to, aby sa za ne mohli považovať. Hovorím o „pozemnej vojne“, ktorá je schopná bojovať s moderným a mimoriadne odhodlaným nepriateľom.

USA, Izrael a SA sa dostali do rovnakej pasce: ilúzie, že míňanie miliárd na masívne predražený a masívne neadekvátny vojenský hardvér vám umožní poraziť nepriateľa, o ktorom sa predpokladá, že je „menej sofistikovaný“. . preto ho musíte používať:
Proxy sily
PMC
PSYOPS
Korupcia

Všetky uvedené skutočnosti sú bežnou súčasťou každej modernej vojny, ale v prípade USA/NATO nie sú len súčasťou väčšieho plánu, ale sú ústredným prvkom každej operácie USA/NATO, čo dramaticky znižuje skutočné možnosti NATO. USA/NATO. V kontraste s tým môžu krajiny ako Rusko alebo Irán nasadiť „topánky na zemi“, a to veľmi schopné (nezabudnite, že Iránci sú tí, ktorí vycvičili Hizballáh!).

Čo to všetko prakticky znamená?

Znamená to, že aj keby sa Rusi rozhodli zaútočiť na niektorú z krajín NATO, napätie by vzrástlo, ale je veľmi nepravdepodobné, že by ktorýkoľvek prezident USA schválil akúkoľvek akciu, ktorá by mohla vyústiť do rozsiahlej jadrovej vojny! Nezabúdajte, že pre Rusko je to existenčná vojna, nie menšia ako 2. svetová vojna, zatiaľ čo žiadny líder Spojeného kráľovstva by sa nikdy neodvážil zaútočiť na ruské sily, čo by s najväčšou pravdepodobnosťou viedlo k úplnému zničeniu USA/UK a všetkých ostatných krajín zapojených do takéhoto útoku (napríklad tým, že by sa v nich nachádzali predsunuté záložné zbrane).

Znamená to, že musíme očakávať útok Ruska na Poľsko, Rumunsko alebo Spojené kráľovstvo?

Vôbec nie. V skutočnosti by bolo pre Rusov veľmi nebezpečné ponechať im len ťažkú voľbu: priznať porážku alebo spáchať samovraždu. A pretože Rusi majú eskalačnú prevahu (to znamená, že majú vyvážené schopnosti od úrovne paľby z ručných zbraní až po plnú medzikontinentálnu jadrovú vojnu so všetkými fázami medzi týmito dvoma extrémami), na rozdiel od USA/NATO nie sú v pasci medzi voľbou kapitulácie alebo samovraždy.

Bolo by však tiež mylné predpokladať, že Rusko „sa nikdy neodváži zaútočiť na členský štát NATO“. Poliaci by možno boli ochotní vsadiť svoju budúcnosť a dokonca aj existenciu na takýto neplatný záver, ale nie ľudia v Pentagóne alebo inde v rozhodovacích centrách hegemónie.

Záver

Douglas MacGregor má pravdu, vojna NATO proti Rusku môže veľmi dobre vyústiť do rozpadu NATO aj EÚ, čo zasa zatlčie oficiálny „posledný klinec“ do rakvy dávno mŕtvej hegemónie, ktorá v súčasnosti stále existuje len vďaka svojmu rozmachu a propagandistickej mašinérii.

Povedal by som, že NATO sa nám už rozpadá pred očami, čo len urýchli hospodársku, sociálnu, politickú, ekonomickú a duchovnú krízu, ktorá sužuje celú EÚ. A samozrejme, najúžasnejšie je, že tento kolaps nie je výsledkom nejakého machiavelistického plánu, ktorý pripravili Rusi, Číňania alebo Iránci, ale priamym dôsledkom desaťročí skutočne samovražednej politiky: urobili si to sami!

Rusi, Číňania a Iránci teraz väčšinou vyčkávajú, pozorujú (pravdepodobne s úsmevom) a plánujú multipolárny svet bez hegemóna, ktorý chcú vytvoriť s účasťou USA a Európy alebo bez nej.

zdroj: veteranstoday

0Shares
Zaujímavosti