P.C.Roberts: starý rok sa končí a s novým rokom môže prísť vojna

P.C.Roberts: starý rok sa končí a s novým rokom môže prísť vojna

Na prahu roku 2022 sa nám vynárajú dve otázky. Prvou otázkou je, či občania západných krajín dokážu odolať snahám o ukradnutie ich občianskych slobôd za dymovou clonou organizovanej pandémie metaloidov? Ak občania nedokážu odolať týmto snahám, stanú sa občanmi policajných štátov.
Druhou otázkou je, či Západ preukáže dostatok inteligencie, aby pochopil legitímne bezpečnostné záujmy Ruska. Ak tak neurobia, moc Ameriky bude v lepšom prípade ochromená, v horšom prípade západný svet zanikne vo víre jadrovej vojny.
S končiacim sa starým rokom nás čaká nový rok vojny. See: https://ria.ru/20211221/ukraina-1764715058.html
Ruský minister obrany Šojgu: Americké špeciálne služby (PCM) pripravujú provokáciu s použitím chemických zbraní na východe Ukrajiny (Donbas).
21. decembra 2021 Šojgu na rozšírenej rade obrany za prítomnosti prezidenta Putina oznámil, že PCM (súkromné vojenské spoločnosti) so sídlom v Doneckej oblasti pripravujú provokáciu s chemickými zbraňami a že do miest Avdijivka a Krasnyj boli prepravené cisterny so zatiaľ neidentifikovaným chemickým materiálom. Ďalej uviedol, že do oblasti týchto dvoch miest už dorazilo aj 120 zástupcov PCM, ktorí cvičia ukrajinské špeciálne jednotky.
Šojgu ďalej uviedol, že globálna vojensko-politická situácia sa zhoršuje a napätie na západných a východných hraniciach Ruska sa zvyšuje. V blízkosti ruských hraníc USA posilňujú svoje predsunuté jednotky a v súčasnosti je vo východoeurópskych krajinách umiestnených približne 8 000 rotujúcich vojakov.
Pokiaľ ide o americké vojenské sily v Nemecku, USA reaktivovali tzv. divadelné palebné veliteľstvo (synchronizuje paľbu delostreleckých a raketových jednotiek), ktoré bolo pred rokom 1991 zodpovedné za použitie rakiet stredného doletu, a bola vytvorená aj nová vojenská štruktúra (Multi-Domain Task Force), ktorá bude vyzbrojená rôznymi útočnými raketovými systémami.
V Poľsku sa vytvára infraštruktúra pre rozvoj americkej obrnenej brigády.
Pobrežné protiraketové základne vyzbrojené raketami Aegis budú čoskoro funkčné a podobné raketové zariadenie BMD v Rumunsku už bolo uvedené do bojovej pohotovosti.
Prebieha vývoj pacifického segmentu globálneho raketového systému BMD. V Norfolku bolo zriadené spoločné spojenecké veliteľstvo (ACO), ktoré riadi námornú komunikáciu v severnom Atlantiku a Arktíde.

Spojené štáty a NATO neustále zvyšujú intenzitu vojenských cvičení v blízkosti ruského územia. Tento výcvik čoraz častejšie zahŕňa strategické vzdušné sily a simulované údery jadrovými raketami na ciele v Rusku. Počet výpadov strategického letectva v blízkosti ruských hraníc sa viac ako zdvojnásobil. NATO venuje osobitnú pozornosť presunu svojich síl na východnom krídle.
Vojenské cvičenia majú rôzne scenáre vrátane použitia bojových skupín koalície, ktorá nie je členom NATO (Gruzínsko, Moldavsko a Ukrajina), proti Rusku. Ochota západnej aliancie zapojiť ukrajinské ozbrojené sily do svojich vojenských aktivít predstavuje bezpečnostnú hrozbu, najmä v súvislosti s pokusmi Kyjeva vyriešiť situáciu v Donbase silou.
Vojenské využívanie ukrajinského územia krajinami NATO stále pokračuje.
Situáciu tam zhoršujú dodávky amerických a spojeneckých vrtuľníkov, bezpilotných lietadiel a protitankových striel. Prítomnosť viac ako 120 príslušníkov amerických súkromných spoločností v mestách Avdijivka a Priazovskoje v Doneckej oblasti bola spoľahlivo preukázaná. V obytných domoch a verejných zariadeniach vytvárajú palebné pozície a pripravujú ukrajinské jednotky špeciálnych operácií a pravicové ozbrojené skupiny na aktívne bojové akcie. Ukrajinská armáda neprestáva ostreľovať civilné ciele a pozície ľudových milícií v Donecku a Lugansku s cieľom vyprovokovať odvetu.

K tomu prezident Putin vo svojom prejave dodal: Spojené štáty konajú nezávisle od práva a bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN. K tomu, čo tu povedal pán minister Šojgu, by som rád dodal niekoľko slov.
Aká bola americká zámienka na bombardovanie Juhoslávie: schválila toto bombardovanie Bezpečnostná rada? Kde je Juhoslávia a kde Spojené štáty? Američania zničili krajinu. Samozrejme, Juhoslávia mala vnútorné konflikty a problémy, ale kto dal Američanom právo uskutočniť letecké útoky na jedno z hlavných miest Európy? Nikto! Jednoducho sa tak rozhodli a ich satelity z NATO sa rozbehli za nimi s krikom a radosťou. Toľko o medzinárodnom práve.
A pod akou zámienkou išiel Washington do Iraku? Išlo o údajný vývoj zbraní hromadného ničenia v Iraku. Vstúpili tam, zničili krajinu a vytvorili ohnisko medzinárodného terorizmu. Potom však otočili a povedali, že urobili chybu. Povedali, že ich inteligencia zlyhala.
Skvelé! Zničili krajinu, pretože ich inteligencia zlyhala. To je všetko, čo povedali, aby ospravedlnili svoje konanie. Samozrejme, ukázalo sa, že v Iraku žiadne zbrane hromadného ničenia neboli. Ale Irak bol masovo zničený.

A ako sa dostali do Sýrie? So súhlasom Bezpečnostnej rady? Nie! Robia si, čo chcú. A to, čo robia alebo sa chystajú urobiť na Ukrajine, sa nedeje tisíce kilometrov od našich štátnych hraníc, ale deje sa to na našom prahu. Musia pochopiť, že jednoducho nemáme kam ustúpiť.
Sú tu odborníci, sedia tu s nami a ja som s nimi v neustálom kontakte. Spojené štáty ešte nemajú nadzvukové zbrane, ale vieme, kedy ich budú mať. A my tušíme, čo by sa mohlo stať. Keď budú mať zbrane, dodajú ich na Ukrajinu. A použite ich ako krytie. Čo znamená, že ich zajtra nepoužijú, pretože my už máme Zirkón a oni ešte nie. Ale vyzbroja extrémistov nášho susedného štátu týmito nadzvukovými zbraňami, a keď budú považovať okolnosti za priaznivé, budú týchto extrémistov podnecovať proti niektorým oblastiam Ruskej federácie, napríklad proti Krymu.
Naozaj si myslia, že tieto hrozby nevidíme? Myslia si, že sa budeme len prizerať, ako sa tieto hrozby jedna po druhej objavujú okolo nás? A to je problém. Jednoducho nemáme kam ustúpiť.
Vojna a krviprelievanie rozhodne nie sú našou voľbou a nechceme, aby sa veci uberali týmto smerom. Na riešenie problémov chceme použiť politické a diplomatické prostriedky, ale zároveň chceme mať aspoň jasne formulované právne záruky. To je cieľom všetkých našich návrhov. Dali sme ich na papier, poslali sme ich do Bruselu a Washingtonu a dúfame, že dostaneme jasnú a dôkladnú odpoveď.
Existujú určité náznaky, že naši partneri sú možno ochotní konať týmto spôsobom. Existuje však aj nebezpečenstvo, že sa pokúsia utopiť naše návrhy v mori slov, aby využili prestávku na to, čo chcú urobiť.
Aby to bolo všetkým jasné. Sme si vedomí tohto nebezpečenstva a vieme, že takýto vývoj by bol proti nám. Tešíme sa na konštruktívne a zmysluplné rozhovory s viditeľným výsledkom, ktoré by sa uskutočnili v časovom rámci, ktorý by zabezpečil rovnakú bezpečnosť pre všetkých.
Komentár P.C. Robertsa: Lídri NATO doteraz ohŕňali nosom nad Putinovými obavami z Ruska. Trumpov poradca pre národnú bezpečnosť a neokonzervatívny vojnový štváč John Bolton podporuje ďalšie provokácie proti Rusku, ktoré podľa Putina povedú k vojne.
Ako sa končí rok 2021, v západnom svete sa nenachádza ani štipka inteligencie a jediné, čo je v hre, je túžba všetkých, ktorí tento svet reprezentujú, ukázať Rusku, aké mohutné sú ich svaly.
Keď Putin hovorí, že Rusko nemá kam ustúpiť, dáva tým zároveň idiotskému Západu jasne najavo, že Rusko dosiahlo hranicu svojich možností vyhnúť sa vojne: „Jednoducho nemáme kam ustúpiť,“ hovorí Putin, čím chce povedať, že Rusko zatiaľ urobilo všetko, čo mohlo, aby sa vyhlo vojne, a že teraz je na Američanoch, aby sa stiahli od ruského prahu.
Putin sa spolieha na to, že Biden prejaví dostatok zodpovednosti a uzná oprávnené obavy Ruska. Ale čo ak je Biden len bábkou a o všetkom rozhoduje vojensko-bezpečnostný komplex, ktorý bude pokračovať v honbe za svojimi ziskami bez ohľadu na to, že Putin je rozhodnutý tentoraz neustúpiť?
Čo ak sa záujem Washingtonu obmedzuje na destabilizáciu Ruska v záujme americkej hegemónie a ruská bezpečnosť je presne to, čo sa Washington snaží podkopať, nie zabezpečiť?
Rok 2022 môže byť rokom, keď bude moc Washingtonu ochromená, pretože Rusko v záujme sebaobrany svojej krajiny obsadí Ukrajinu a Čína obsadí Taiwan, aby ukázala, kto je pánom v Ázii.
Rok 2022 môže byť aj rokom, keď západný svet skončí jadrovou vojnou.

Preklad: Lubomír Man

0Shares
Správy Svet Zaujímavosti