Staviate dom a rozmýšľate nad materiálom schodišťa? Zvoľte drevo

Staviate dom a rozmýšľate nad materiálom schodišťa? Zvoľte drevo

Neodmysliteľnou súčasťou každého viacpodlažného rodinného domu je schodište. V minulosti sa zvykli domy stavať tak, že schodište zostávalo niekde skryté (ideálne za nejakými dverami), avšak moderné domy nemajú problém schodište „priznať“.

Drevené schody majú funkčné aj dizajnové kvality. A vydržia roky bez problémov

 

Táto zásadná zmena v projektovaní schodíšť bola zapríčinená aj tým, že v súčasnosti môže byť aj schodište (takmer) umeleckým dielom. Schodištia sa robia rôznymi spôsobmi v rôznych štýloch a je len na vás aké riešenie si zvolíte.

Tradične obľúbenými sú drevené schody. Ako aj pri iných prírodných materiáloch aj pri dreve platí, že ide o nadčasový materiál, ktorý sa po dizajnovej stránke hodí do rôzne ladených interiérov. Okrem toho má vynikajúce vlastnosti a tak sa aj samonosné drevené schodištia vyznačujú vysokou stabilitou, kvalitou, spoľahlivosťou a môžete brať ako samozrejmosť, že vám budú bez problémov slúžiť dlhé roky.

Chcete radšej betónové schodište? Tak potom bude drevo skvelým materiálom na obklad

 

Aj napriek výborným vlastnostiam samonosných drevených schodíšť sa môže stať, že niekto uprednostní betónové schodište. Niekedy svoju úlohu zohrávajú predsudky, inokedy jednoduchý fakt, že do daného interiéru sa betónové schodište hodí viac.

To však neznamená, že nevznikne priestor na využitie dreva. Pri betónových schodištiach je totižto potrebné zvoliť si aj vhodný obklad. Riešení je viacero, ale svojimi vlastnosťami určite vyniká práve drevené obloženie schodov.

Dizajnové kvality dreva sme už spomínali a v porovnaní s napríklad dlažbou, ktorá sa taktiež často používa na obklad betónových schodíšť, je drevo oveľa príjemnejšie a teplejšie na dotyk. Zároveň sa drevený obklad skvelo kombinuje s rôznymi inými drevenými prvkami v interiéri.

Zdroj obrázka:

Autor: timltv / Shutterstock.com

0Shares
Zaujímavosti