TOTO JE KRAJINA, KDE NEEXISTUJÚ KASÍNA A ANI FASTFOODY, ENERGIE A UNIVERZITY SÚ ZADARMO A ZAMYKANIE DVERÍ POZNÁ LEN MÁLOKTO

TOTO JE KRAJINA, KDE NEEXISTUJÚ KASÍNA A ANI FASTFOODY, ENERGIE A UNIVERZITY SÚ ZADARMO A ZAMYKANIE DVERÍ POZNÁ LEN MÁLOKTO

Mnoho filozofov a mysliteľov opísalo ideálny sociálny systém, ideálnu krajinu, v ktorej „tečie mlieko a med“ a každý takýto scenár bol považovaný za utópiu.

Musíme byť však objektívni, je nutné si pripustiť, že tento svet plný násilia a korupcie, ľudí s prevrátenými morálnymi hodnotami, pravdepodobne nebudú schopní riadiť podobnú ríšu dobra, mieru a solidarity.

Vo svete ale existuje štát bez armády, krajina, kde sa domy a autá nezamykajú a kde je energia pre všetkých zadarmo. Krajina, ktorá zatvorila reštaurácie a kasína. Tou krajinou je Island!

O týchto informáciach sa nedočítate v bežných novinách, pretože tým posledným, čo by svetové mocnosti chceli, je, aby sa Island stal príkladom aj pre iné krajiny.

Bolo to práve tu, kde sa pred niekoľkými rokmi konala zaujímavá revolúcia, presnejšie po vypuknutí ekonomickej krízy v roku 2008.

Na rozdiel od svetovej politiky, v ktorej svetové banky vytvorili krízu, na Islande tieto politické sily stratili moc, banky boli znárodnené a organizátorov krízy našli a zatkli.

zdroj

 

 

0Shares
Zaujímavosti