Pokus obabrať svedomie

Pokus obabrať svedomie

  1. august, stojím pred tým najprísnejším sudcom, pred svojím svedomím. Už teraz je jasné, že je voči mne zaujatý. Verí v moju vinu. Nemám obhajcu, hájim sa sám. Soňa sa vrátila len pred troma dňami. Bola pol roka v zahraničí. Tvoríme pár už niečo cez tri roky. Aby som upokojil toho sudcu vo mne, pokúsil som sa ho podplatiť.

Vedel som, po čom Soňa túži. Už dva roky chce, aby som ju požiadal o ruku. Nepovie to nahlas, ale ja to viem. Nadáva na všetky svadby v okolí, dušuje sa, že ona nepotrebuje žiadny papier. Čím viac tento sviatok zatracuje, tým viac po ňom túži. Preto som chcel byť troška romantický. Presne som vedel, ako si to predstavuje. Objednal som let v balóne. Jeden huslista, pilot, my dvaja a šampanské. Nádherná panoráma a západ slnka. Samozrejme, nesmela chýbať tá drobná vec, vďaka ktorej sa mi má sľúbiť. Myslím, že som vybral dobre, bude sa vynímať na jej drobnom prste.

Mesiac po tom, čo Soňa odišla na stáž do zahraničia, šiel som sa s chalanmi celkom normálne zabaviť do mesta. Odviazať sa mi nepodarilo od tej doby, čo sme sa so Soňou prehlásili za oficiálnych partnerov. To ten hlúpy sudca tam niekde vo vnútri. Občas som ho ignoroval, pozrel som si pekný objekt. Veď prečo nie? Čo je pekné, tak to je pekné. Ide o estetiku. Aj obrazy či sochy chodíme obzerať, ale nedotýkame sa ich. V ten nespútaný večer, keď alkohol tiekol prúdom a fajčil som asi dvadsiatu cigaretu, som spoznal Zuzanu. Tancovali sme celú noc. Bolo to nádherne lepivé. Keď som akože odišiel domov, lebo mi bolo zle, sme si dali so Zuzanou rande v meste. Nikto o tom nevedel, ani chalani. Brieždilo sa, pozval som ju k sebe domov. Neodmietla. V posteli, ktorú vyberala Soňa, sme si užívali rozkošné vzplanutie. Už som aj pomaly zabúdal, čo je to dobrý sex. Pred obedom mi vyzváňal mobil, hovor od Sone. Nemal som naň náladu. Alkohol už síce zo mňa pomaly vyprchal, ale bez okolkov som si to so Zuzanou zopakoval. Bolo to proste niečo úplne iné ako s mojou partnerkou. Ňou som si bol už taký istý. Išlo skôr o zvyk, o rutinu. Zuzana sa tu zjavila ako závan dobrodružstva, čarovná a nespútaná. Žiadne vyznania lásky, prosby, pripomienky. Presne toto som potreboval. A nielen to. Až pri nej som prišiel na to, že existuje rozdiel medzi vrcholom a vrcholom.

Zuzana odišla a mobil mi znova vyzváňal. Musel som to zodvihnúť, ak som nechcel vyvolať podozrenie. Ospravedlnil som sa, že som si zašiel po cigarety a mobil zostal ležať na stole. Celkom normálne som Soni klamal, smial sa s ňou a šepkal jej nežné slová. Sám som sa čudoval nad tým, aký som pokrytec. Stretnutia so Zuzanou sa začali stupňovať. Bol som na nej závislý. Stala sa mojou drogou a ja som bol tou jej. Musel som jej povedať o Soni. Neprekážalo jej to. Vedela, že ona je tu iba pre zábavu. Keď sa Soňa vráti, tak si ju vezmem.

Zuzana sa usmievala a ískala ma vo vlasoch s tým, že to všetko chápe. V sexe sa ukázala ako dominantná osoba, dokonca sa navliekla do kože a obstarala si bičík. Moja (a Sonina) spálňa sa stala akýmsi hriešnym hniezdom. Zuzana mala zvláštne sexuálne chúťky a ja som jej ich plnil. Za všetky môžem spomenúť to, ako si navliekla topánky na vysokých podpätkoch a chcela, aby som ju hladil po nich aj po nohách. Musel som ich olizovať, bozkávať a hladkať. Tiež chcela, aby som z jej jemného ochlpenia vyformoval pomocou holiaceho strojčeka nejaký pekný vzor. To všetko v rámci sexuálneho aktu. Bolo to zábavné, iné a vzrušujúce. Nezostala mi nič dlžná. Uvedomil som si, že sa mi páči, keď nechá po mojom tele tiecť horúci vosk, dokonca, keď mi trhá chlpy z hrude pinzetou. Áno, až tak ďaleko za hranicu normálnosti sme sa dostali. Ale bolo to báječné, chcel som skúšať viac.

Pol rok sa blížil ku koncu a Soňa sa mala vrátiť. Zuzana začala robiť scény. Asi bude niečo pravdy na tom, že ženy nevedia oddeliť sex od lásky. Namotala sa. Ja by som sa vedel vyliečiť, ona nie, nahováral som si. Už jej nestačilo iba to, že sme spolu lašovali v posteli. Chcela ísť do parku, na koncert, zmrzlinu. Začali vyznania lásky, prosby, pripomienky. Vkradol sa mi do duše strach, pretože Soňa bola na ceste späť. Nakoniec vysvitlo, že ani ja sám sa nedokážem od Zuzany odpútať. Predstavil som si, koľkokrát ma kvôli bolesti hlavy odmietla jedna a koľkokrát druhá. Zuzane sa to nestalo nikdy. Mala rada sex. Soňa bola skôr laxná. Nevedela si ho užívať. Zuza, tá si vedela vychutnávať môjho piráta do posledného špiku. Pre ktorú sa rozhodnúť? Čo ak nebudem Zuzane stačiť? Soňa to potrebuje raz za čas a je spokojná. Zuzana to bude hľadať inde, ak ja poviem nie. Niežeby sa mi to stávalo často, no aj ja si občas potrebujem oddýchnuť. Doplniť energiu, zásoby.

Soňa sa vrátila. Je doma tri dni a ja som pre ňu pripravil prekvapenie, aby som podplatil svedomie. Ale ono so mnou vybabralo. Soňa mi hneď v to ráno, keď som to tak pekne naplánoval, zavolala, že sa má stretnúť v meste s priateľkou, ktorú dlho nevidela. Dámska jazda. Ach, tá potvorská kamarátka. Dokonca jej dala prednosť predo mnou. Kým sa dievčatá bavili a klebetili niekde v bare, ja som zašiel k Zuze. Jednoducho som nevedel byť sám. Pozval som ju na let balónom. Iba huslista, pilot, my dvaja a šampanské. Bola unesená. Plakala od dojatia. Pod vplyvom emócií som vybral prstienok, ktorý som už dlho stískal vo vrecku. Akoby ma pálil a dral sa von. Objala ma a ja som ju hladil po vlasoch. Neodmietla! Prstienok jej síce nesedel ako uliaty, ale pekne sa vynímal. Hľadím jej do očí a myslím na Soňu. Zuza teraz prežíva jej sen. Na malý moment sa mi chce vracať. Možno je to z tej výšky, možno z hojdania. Ale priznávam, že to pokojne môže byť aj zo mňa samého. Odrazu mi je Soňa nesmierne vzdialená. Pripadá mi akási cudzia.

Prehral som súdny proces so svojím svedomím. Rozsudok: obžalovaný Milan K. strávi doživotie so Zuzanou H.. Pokus obabrať svedomie mi nevyšiel.

0Shares
Žena