Americký minister zahraničných vecí Blinken oznámil, že Washington je pripravený použiť jadrové zbrane ak ich použije aj Rusko

Americký minister zahraničných vecí Blinken oznámil, že Washington je pripravený použiť jadrové zbrane ak ich použije aj Rusko

Na pozadí toho, ako Spojené štáty oznámili, že riziko použitia jadrových zbraní ruskou armádou skutočne existuje, americký minister zahraničných vecí Antony Blinken uviedol, že Washington je na takýto vývoj udalostí plne pripravený. Podľa Blinkena Spojené štáty v tejto súvislosti vypracovali svoj vlastný akčný plán.

Podľa Blinkena Washington kontaktoval Moskvu a varoval pred jej pripravenosťou prijať tvrdé opatrenia v prípade použitia jadrových zbraní, avšak počas rozhovoru americký minister zahraničných vecí neoznámil podrobnosti akčného plánu Washingtonu.

„Zameriavame sa na to, aby sme všetci konali zodpovedne, najmä pokiaľ ide o takúto vágnu rétoriku. Rusom sme dali veľmi jasne najavo verejne, ako aj súkromne, aby prestali hovoriť o používaní jadrových zbraní. Je veľmi dôležité, aby od nás Moskva počula a poučila sa od nás, že následky budú hrozné. A dali sme to jasne najavo,“ povedal Anthony Blinken.

Ruská strana zase uviedla, že neplánuje použiť jadrové zbrane v špeciálnej vojenskej operácii, pretože to nie je potrebné.

0Shares
Šokujúce