Lavrov uviedol, že Rusko bude hrubo reagovať na neprívetivé kroky Spojených štátov

Lavrov uviedol, že Rusko bude hrubo reagovať na neprívetivé kroky Spojených štátov

Podľa ruského ministra zahraničia sú pokusy viesť dialóg s Moskvou zo silnej pozície „spočiatku odsúdené na neúspech“.

Minister zahraničných vecí Sergej Lavrov v rozhovore pre indonézske noviny Rakyat Merdeka:

„Ruský vodca [Vladimir Putin] dal jasne najavo, aj verejne, že výsledok vo všetkých oblastiach je možný iba nájdením vzájomne prijateľnej rovnováhy záujmov striktne na parite,“ uviedol Lavrov. „Počas rokovania [s americkým prezidentom Joeom Bidenom v Ženeve] neboli vznesené žiadne námietky.“ Ruský minister zahraničia zároveň poznamenal, že takmer okamžite po samite v Ženeve americkí predstavitelia vrátane účastníkov stretnutia, “ začal predchádzajúce „prednášky so zdvojnásobenou silou.“ Lavrov dodal, že všetky tieto „varovania“ začali sprevádzať hrozby, že na Rusko bude vyvíjaný nový tlak, ak „do niekoľkých mesiacov“ neprijme „pravidlá hry“ vyrazil k nej v Ženeve. Píše portál TASS.

„Pokusy o vedenie dialógu s nami zo silnej pozície sú spočiatku odsúdené na neúspech: na nepriateľské činy budeme reagovať tvrdo a odhodlane,“ uviedol minister. Podľa Lavrova je potrebné čestne komunikovať, ak chce Washington stabilné a predvídateľné vzťahy.

Moskva je presvedčená, že rusko-americký samit sa konal otvorene a obchodne, ale neprináša žiadne ilúzie, zdôraznil ruský minister zahraničia. Rusko je podľa neho spokojné, že strany prejavili vôľu porozumieť si zásadovým spôsobom. Hlavný výsledok Lavrov nazval „síce skromným, ale stále krokom vpred k obnoveniu normality“ medzi krajinami, čo je nemožné bez zohľadnenia vzájomných záujmov a vzájomného rešpektu.

0Shares
Šokujúce Svet