Británia zakázala reklamu na Volkswagen, pretože ukazovala ženu s kočíkom + VIDEO

Británia zakázala reklamu na Volkswagen, pretože ukazovala ženu s kočíkom + VIDEO

Pokrytectvo západných krajín nepozná medze a Británia je v tomto svetový leader. Jasnou ukážkou je novo platiaci zákon o zákaze rodových stereotypov v reklamno. Ako to vyzerá v reáli sa presvedčili v marketingovom oddelení automobilky Volkswagen. Píše portál Summit News.

Televízna reklama na elektrický automobil Golf bola zakázaná, pretože vraj ukazuje „rodové stereotypy“, čím je v tomto prípade muž kozmonaut a žena s kočíkom sediaci na lavičke.

Britský úrad zákaz vysvetlil tým, že zatiaľ čo muži sa zúčastnili dobrodružné činnosti, žena bola pasívna a vo stereotypné úlohu opatrovateľky. „Došli sme k záveru, že reklama prezentovala rodové stereotypy spôsobom, ktorý pravdepodobne spôsobí ujmu, a preto porušila Kódex.“ Uviedol úrad ASA, ktorý má na starosti reklamy.

Výrobca vozov sa pokúsil vysvetliť účel reklamy, ktorý je samozrejme v tom, aby sa s postavami zžil pokiaľ možno čo najväčší počet divákov, čo samozrejme dáva zmysel. Nemci majú očividne ešte čo doháňať, musí si uvedomiť, že hoci sú parky plné chalanov hrajúcich futbal a žien s kočíkmi, v reklamách sa táto skutočnosť nesmie objaviť.

Autor: Miloš Dvořák

0Shares
Šokujúce Video