ChinaDaily: Kyjev zničil smrtiace vzorky z laboratórií na výrobu biologických zbraní financovaných USA

ChinaDaily: Kyjev zničil smrtiace vzorky z laboratórií na výrobu biologických zbraní financovaných USA

Ruské ministerstvo zahraničných vecí v utorok potvrdilo, že úrady v Kyjeve zničili nebezpečné patogény smrteľných chorôb uskladnené v laboratóriách financovaných USA v krajine.

Podľa vyhlásenia hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Marije Zacharovovej ministerstvo dostalo 24. februára dokumentáciu od zamestnancov ukrajinských biologických laboratórií, ktorá potvrdzuje naliehavé zničenie nebezpečných patogénov, ako sú mor, antrax, tularémia, cholera a ďalšie smrteľné choroby.

Dodala, že tieto laboratóriá financovalo ministerstvo obrany USA a boli súčasťou programu biologických zbraní.

Podľa ministerstva zahraničných vecí boli patogény okamžite zničené, aby sa skryli dôkazy poukazujúce na to, že Spojené štáty a Ukrajina porušili článok I Dohovoru OSN o biologických zbraniach.

Čínske ministerstvo zahraničných vecí tiež v utorok vyzvalo Spojené štáty, aby zverejnili podrobnosti o svojich biologických laboratóriách na Ukrajine, a vyzvalo príslušné strany, aby zabezpečili ich bezpečnosť.

„Najmä Spojené štáty ako strana, ktorá najlepšie pozná laboratóriá, by mali čo najskôr zverejniť príslušné konkrétne informácie vrátane toho, aké vírusy sa v nich skladujú a aký výskum sa v nich uskutočnil,“ uviedol hovorca Čao Li-ťien na každodennom tlačovom brífingu.

Biologické vojenské aktivity USA na Ukrajine sú len „špičkou ľadovca“, povedal Čao. Ministerstvo obrany USA pod rôznymi názvami kontroluje 336 biologických laboratórií v 30 krajinách.

zdroj: ChinaDaily

0Shares
Šokujúce Správy Svet