Žiadateľ o azyl sa vyhol väzeniu za sexuálny útok na ženu s mentálnym postihnutím na cintoríne

Žiadateľ o azyl sa vyhol väzeniu za sexuálny útok na ženu s mentálnym postihnutím na cintoríne

Žiadateľ o azyl bol v Spojenom kráľovstve ušetrený väzenia napriek tomu, že sa priznal k ohavnému sexuálnemu útoku na obeť s mentálnym postihnutím na cintoríne.

Korunný súd v Stoke-on-Trent si vypočul, ako 34-ročný Jeyhun Zeynalov, pôvodom z Azerbajdžanu, stretol svoju obeť, keď si v lete 2017 išla kúpiť sladkosti do miestneho obchodu v oblasti Shelton, a potom ju odviedol na pozemok miestneho kostola a napriek jej protestom ju napadol. Píše portál RMX.

Súd si vypočul, ako otec troch detí Zeynalov stiahol svojej obeti vrchný diel a začal jej olizovať prsia. Keď sa jej pokúsil rozopnúť džínsy, utiekla z miesta činu a odišla domov, aby to oznámila svojej matke.

„Keď kráčala smerom k obchodu, zdalo sa, že na ňu čaká. Povedala, že sa s ňou „zhováral“. Spýtal sa jej, či nechce ísť von na drink. Ona povedala ‚nie‘ a že ide domov.“

Súd si vypočul, ako Zeynalov počkal na svoju obeť a začal ju opäť obťažovať, keď vyšla z obchodu, aby sa vrátila domov. Potom ju vtiahol do areálu kostola svätého Marka.

„Bola vystrašená a išla tam, kam ju nasmeroval,“ povedal súdu obhajca prokurátora. „Začal sa jej dotýkať a ona povedala ‚nie‘ – stiahol jej vrchný diel a oblizoval jej prsia.

„Pokúsil sa ju pobozkať a ona odvrátila hlavu. Pokúsil sa jej spustiť zips na džínsoch.“ V tom momente obeť utiekla a vrátila sa domov.

Obeť vo výpovedi súdu povedala, že od útoku pociťuje obavy z chôdze do obchodu.

„Mám obavy z toho, že sa budem pohybovať v blízkosti cudzích mužov na ulici. Po tom, čo sa stalo, sa o mňa moja matka veľmi bojí. Človek nevie, kto bude nablízku.

„Som rada, že už na to nemusím myslieť. Keď idem von, rada si oblečiem niečo, čo ma zakrýva,“ dodala.

0Shares
Šokujúce Správy Svet