„Žiadny výcvik, nič“: šokujúce prijatie ruského vojaka pred nasadením na Ukrajinu

„Žiadny výcvik, nič“: šokujúce prijatie ruského vojaka pred nasadením na Ukrajinu

Vojak bol poslaný do „1. tankového pluku“.

Ruský vojak varoval, že pred jeho nasadením na Ukrajine sa neuskutočnil „žiadny strelecký výcvik, žiadny teoretický výcvik, nič“. Minulý týždeň Vladimír Putin nariadil prvú mobilizáciu Ruska od druhej svetovej vojny ako súčasť plánov na nábor až 300 000 ďalších vojakov v zúfalom pokuse znovu získať kontrolu nad jeho neúspešným vojnovým úsilím. Ruský prezident podpísal dekrét o čiastočnej mobilizácii dvoch miliónov silných vojenských rezerv, čo má vplyv na každého, kto slúžil ako profesionálny vojak v Rusku.

Mark Krutov, korešpondent ruskej služby Rádia Slobodná Európa/Rádia Sloboda, ktorý bol označený za „jedného z popredných investigatívnych novinárov v Rusku“, tweetoval video ruského vojaka, ktorý bol nedávno zmobilizovaný.

Nemenovaný vojak bol poslaný do „1. tankového pluku“, ale tvrdil, že sú poslaní do Chersonu na južnej Ukrajine – v oblasti, ktorá bola svedkom prudkých bojov – bez akéhokoľvek základného výcviku.

Vo videu muž hovorí: „Ahoj všetci, je tu prvý tankový pluk. Oficiálne nám bolo povedané, že nebude žiadny výcvik, kým nás pošlú do vojnovej zóny. Velitelia pluku to potvrdili. 29. septembra budeme poslaní do Chersonu.

„Premýšľajte sami, rozhodnite sa sami, čo s tým v budúcnosti robiť. Nebol tam žiadny strelecký výcvik, žiadny teoretický tréning, nič.“

Krutov tiež tweetoval fotografiu, o ktorej povedal, že našiel vojaka v kasárňach, ktorá bola zdieľaná na jeho účte na Vkontakte – ruskej online službe sociálnych médií a sociálnych sietí. Píše portál Express.co.uk.

Investigatívny novinár dodal: „V odpovedi na komentár, ktorý hovoril ‚ako nečakane!‘, opisuje, ako tam skončil:

„Áno, ani ja som to nečakal. Spal po nočnej zmene. Zobudili ma a dali mi predvolanie [aby som sa ukázal vo vojenskej reg. kancelárii].“

 

0Shares
Šokujúce