Rusko údajne plánuje verejné popravy, aby podlomilo morálku Ukrajiny

Rusko údajne plánuje verejné popravy, aby podlomilo morálku Ukrajiny

Rusko utrpelo ťažké straty v boji proti fanatickému ukrajinskému odporu, odkedy minulý týždeň 24. februára vtrhli do krajiny vojská Vladimira Putina, informujú denníky Daily Mail a Daily Star.

Niektorí predstavitelia európskych tajných služieb tvrdia, že Putin by mohol čoskoro prejsť na pochmúrne popravy, keďže sa snaží prevziať kontrolu nad krajinou.

Zdroje uvádzajú, že nové desivé informácie pochádzajú od anonymného ruského úradníka, ktorý videl dokumenty ruskej Federálnej bezpečnostnej služby.

Rusko údajne plánuje „násilné kontroly davu a represívne zadržiavanie organizátorov protestov“ na neskoršie obdobie kampane. Napriek početnej prevahe sa Rusom nepodarilo dobyť hlavné mesto Kyjev, ktoré naďalej čelí početným leteckým útokom.

Podľa Inštitútu pre štúdium vojny bolo letisko Hostomel na okraji mesta dejiskom prudkých bojov a v posledných dňoch niekoľkokrát zmenilo majiteľa.

Rusi sa zmocnili Chersonu, prvého veľkého mesta, ktoré vojská krajiny doteraz dobyli. Mariupol pri Čiernom mori je medzitým neustále bombardovaný leteckými útokmi Kremľa, pričom na životne dôležitú civilnú infraštruktúru sa kruto útočí v snahe prinútiť juhovýchodné mesto k podriadeniu.

Ruské ministerstvo obrany vo svojej prvej správe o vojenských stratách od začiatku invázie uviedlo, že na Ukrajine bolo zabitých 498 ruských vojakov a 1 597 bolo zranených, píše denník Daily Star.

Zdroj: Daily mailDaily Star

0Shares
Šokujúce