Jeden z najväčších škandálov v cirkvi. Kňaz znásilnil 60 detí. Šokujúca správa

Jeden z najväčších škandálov v cirkvi. Kňaz znásilnil 60 detí. Šokujúca správa

Šokujúca správa o doposiaľ najväčšom škandále pedofilov odhalený v cirkvi.

Zhromaždenie Légia Krista zverejnilo dokument „Odhaľ pravdu, uzdrav sa, uzdrav“ o početné sexuálnom zneužívaní spáchanom kňazmi patriacim k tejto organizácii. Vyšlo najavo, že 27 pedofilov v sutanách znásilnilo 170 detí. Najväčším sexuálnym predátorom bol zakladateľ a dlhoročný vodca Kristovej légie. Otec Marcial Maciel Degollado údajne osobne znásilnil 60 detí, čo je zhruba tretina všetkých obetí. Iné odhady pripisujú Degollado znásilnenie až 200 maloletých.

27 pedofilov v sutanách znásilnilo 170 detí za dobu 70 rokov. Takáto šokujúce čísla pochádzajú z najnovšej správy o doteraz najväčšom škandále pedofilov odhalený v cirkvi. Mohli to robiť beztrestne, pretože zakladateľ a dlhoročný predstavený bol sám bezohľadným pedofilom. Podľa správy otec Marcial Maciel Degollado z Mexika znásilnil za dobu 20 rokov 60 detí, čo je zhruba tretina všetkých obetí. Zaútočil tiež na duchovnej dospelých. Mal styky so ženami a splodil tri deti. Mnoho z jeho činov mu nikdy nebolo preukázané.

Marcial Maciel Degollado zomrel v roku 2008. V roku 2006 mu Benedikt XVI zakázal slúžiť. Ako zdôraznili autori správy, drvivá väčšina zboru Légia Krista nebola pedofilných. Sexuálne zneužívanie maloletých bolo preukázané u 2 percent všetkých vysvätených kňazov, celkom ich bolo 1380. Z 27 páchateľov iba dva vypočuli tresty a tri zomreli pred súdnym procesom. Po mnoho rokov bol Degollado blízko Jána Pavla II.

0Shares
Šokujúce