Ukrajinka rozpráva, ako ju znásilnili ruskí vojaci, ktorí zabili jej manžela: „Zabijeme ju, alebo ju necháme nažive?“

Ukrajinka rozpráva, ako ju znásilnili ruskí vojaci, ktorí zabili jej manžela: „Zabijeme ju, alebo ju necháme nažive?“

Ukrajinská žena, ktorá uviedla, že ju opakovane napadli ruskí vojaci po tom, ako zabili jej manžela, necháva svoje tvrdenia vyšetriť ukrajinskými úradmi, čo je prvé takéto vyšetrovanie znásilnenia ruskými vojakmi od začiatku invázie.

„Počula som jeden výstrel, zvuky otvárajúcej sa brány a potom zvuk krokov v dome,“ povedala pre The Times anonymná žena, ktorá vystupovala pod pseudonymom Natália.

Podľa jej slov sa 9. marca vrátili dvaja ruskí vojaci, ktorí predtým zabili rodinného psa, keď sa prechádzali okolo jej domu neďaleko Ševčenkova pri Kyjeve, aby zabili jej manžela. „Kričala som: ‚Kde je môj manžel?‘ Potom som sa pozrela von a uvidela som ho na zemi pri bráne. Ten mladší chlap mi priložil pištoľ k hlave a povedal: ‚Zastrelil som vášho manžela, lebo je nacista‘.“

Natalya pre The Times povedala, že svojmu 4-ročnému synovi povedala, aby sa ukryl v kotolni, kde sa ukrývali. Vojaci ju opakovane znásilňovali, zatiaľ čo jej syn plakal vo vedľajšej miestnosti.

„Povedal: ‚Radšej buď ticho, lebo ti zoberiem dieťa a ukážem mu mozog jeho matky rozhádzaný po celom dome,'“ povedala pre The Times. „Povedal mi, aby som sa vyzliekla. Potom ma obaja jeden po druhom znásilnili. Bolo im jedno, že môj syn bol v kotolni a plakal. Povedali mi, aby som ho išla zavrieť a vrátila sa. Celý čas mi držali pištoľ pri hlave a posmievali sa mi a hovorili: ‚Ako si myslíš, že to vysaje? Máme ju zabiť, alebo ju nechať nažive?“

Jej príbeh je jednou z viacerých správ o sexuálnom násilí a znásilnení počas invázie na Ukrajinu a prvou, ktorú vyšetruje ukrajinský generálny prokurátor. Začiatkom tohto mesiaca ukrajinská poslankyňa Lesia Vasylenková hovorila s predstaviteľmi Spojeného kráľovstva o pribúdajúcich správach o znásilneniach.

„Máme správy o skupinovom znásilňovaní žien. Tieto ženy sú zvyčajne tie, ktoré sa nedokážu dostať von. Hovoríme o starších občanoch,“ uviedla Vasylenková podľa denníka The Guardian. „Väčšina týchto žien bola po trestnom čine znásilnenia buď popravená, alebo si vzala život.“

Natália a jej syn odvtedy utiekli a zanechali za sebou dom, ktorý pre nich postavil jej manžel, a jeho telo. Svojmu synovi zatiaľ nepovedala, že jeho otec zomrel. „Nemôžeme ho pochovať, nemôžeme sa dostať do dediny, pretože dedina je stále obsadená,“ povedala.

zdroj

0Shares
Šokujúce