Merkelová nebude pokojne spať! Štúdia o migrantoch odhalila to, čo nikto nechcel vidieť

Merkelová nebude pokojne spať! Štúdia o migrantoch odhalila to, čo nikto nechcel vidieť

Počet trestných činov spáchaných migrantmi v Nemecku v všeobecnej rovine síce klesá, u závažných trestných činov, ako sú vraždy či zabitia, sa ale zvyšuje. Píše to server týždenníka Focus s odvolaním sa na analýzu Spolkového kriminálneho úradu (BKA).
Z informácií, ktoré Focus získal, vyplýva, že polícia registruje od roku 2016 do 2020 približne 2000 vrážd, v ktorých bol aspoň jeden z páchateľov migrant. Pod označením migrant sú vedení ľudia registrovaní sa statusom žiadateľa o azyl, utečenca, migranta s tolerovaným pobytom či migranta so statusom neoprávneného pobytu.

Len v minulom roku polícia v Nemecku zaznamenala 370 násilných trestných činov, kde bol aspoň jeden migrant vedený ako podozrivý. To je o 3,6 percenta viac ako v roku 2019 (vtedy bolo registrovaných 357 prípadov), uvádza analýza BKA s názvom Zločin v kontexte prisťahovalectva 2020.

Z dokumentu vyplýva, že migranti spáchali v minulom roku 370 ťažkých násilných trestných činov. Najčastejšími bolo zabitie (247 prípadov, z ktorých približne 88 percent zostalo vo fáze pokusu) a vražda (94 prípadov). Počas vyšetrovania týchto činov bolo zadržaných 452 migrantov, z ktorých 14 bolo podozrivých z niekoľkých vrážd.

Z analýzy vyplýva, že stúpa podiel zadržaných podozrivých utečencov, na celkovému počtu páchateľov závažných trestných činov v Nemecku (3649 osôb) činí 12,4 percenta. To je najvyššia hodnota zo všetkých skupín trestných činov, upozorňuje analýza.
Odborníci v analýze upozorňujú, že v roku 2020 síce rástol počet najzávažnejších trestných činov, v ktorých figurovali migranti, ich zapojenie do ostatné trestnej činnosti ale klesalo.

V minulom roku páchali najčastejšie trestnú činnosť vysídlenci zo Sýrie (27 561 osôb), Afganistanu (14 750) a Iraku (9835). Prisťahovalci z týchto troch krajín tvorí najväčší podiel žiadateľov o azyl v Nemecku, a to 57,6 percenta. Podiel migrantov z Alžírska a Maroka predstavoval celkom 5,1 percenta a bol zhruba na úrovni predchádzajúceho roka.

zdroj: zastavmezlodeje.com

0Shares
Šokujúce