Nešťastná ruská propaganda: Vdovy dostali za smrť vojakov kožuchy, napokon ich museli vrátiť

Nešťastná ruská propaganda: Vdovy dostali za smrť vojakov kožuchy, napokon ich museli vrátiť

Na sociálnych sieťach sa začalo šíriť video vdov po ruských vojakoch. Tie dostali za svojich padlých mužov netypický darček v podobne luxusne vyzerajúcich kožuchov. Ešte väčšou bizarnosťou je fakt, že obdarované ženy museli po dotočení videa kožuchy vrátiť.

Aby toho nebolo málo, Kremeľ rodinám padlých vojakov sľuboval, že im vyplatí milióny rubľov. „Veľmi ďakujeme,“ hovorí vo videu z Doneckej oblasti jedna zo žien. Tá má podľa všetkého byť vdovou po nebohom ruskom vojakovi. Za luxusný kúsok ďakujú aj ostatné dámy, ktoré rovnako ako prvá prišli o svojich manželov, uvádza portál CNNPrimaNews.

Bizarné video obletelo sociálne siete rýchlosťou blesku a je z neho hit. Ešte väčším virálom sa stalo vo chvíli, keď sa prevalilo, že ženy žiadne darčeky nedostali, lebo odevy museli vrátiť. S touto informáciou prišiel web Meduza pôsobiaci v Lotyšsku, ktorý kontaktoval jednu zo žien a tá oznámila, že nielen ona, ale minimálne aj tri ďalšie ženy, museli kožuchy ihneď vrátiť. Dôvodom malo byť to, že darované oblečenie malo zlú kvalitu a darcovia im sľúbili, že dostanú nové a lepšie.

Viac info na obkec.sk

0Shares
Šokujúce