OBAVY z konca sveta rastú, pretože v posledných mesiacoch ožívajú apokalyptické obrazy z Biblie. Toto sú dôvody!

OBAVY z konca sveta rastú, pretože v posledných mesiacoch ožívajú apokalyptické obrazy z Biblie. Toto sú dôvody!

OBAVY z konca sveta rastú, pretože v posledných mesiacoch ožívajú apokalyptické obrazy z Biblie, pretože planétu pustošia choroby, požiare a záplavy.

Biblická kniha Zjavenia vidí Zem trpieť „intenzívnym teplom“ a suchom, sprchou smrteľných krupobití a chorobami. Po extrémnom počasí nasleduje apokalypsa – konečný súd človeka a zničenie sveta ohňom. V posledných dňoch sme v celej Európe zaznamenali požiare, pretože kontinent spálili extrémne teploty.

V Londýne bol vyhlásený veľký incident po tom, čo bolo hlavné mesto obklopené kruhom lesných požiarov, zatiaľ čo v Kente sa 12 hasičských vozidiel zúčastnilo požiaru v Dartforde, ktorý zapálil niekoľko domov.

Londýnsky starosta Sadiq Khan uviedol, že včerajšok bol „najrušnejším dňom pre hasičský zbor v Londýne od 2. svetovej vojny“.

Medzitým bolo zo svojich domovov vo francúzskom regióne Gironde evakuovaných 37 000 ľudí po tom, čo bolo spálených 47 000 akrov pôdy.

Požiarmi otriasli aj Španielsko a Portugalsko, pričom v týchto dvoch krajinách bolo zaznamenaných takmer 600 úmrtí súvisiacich s horúčavami.

Začiatkom tohto roka zasiahli Spojené kráľovstvo záplavy, keď vo februári zasiahli tri pomenované búrky – Eunice, Dudley a Franklin.

Hladina rieky vyvrcholila 22. februára v Yorku na úrovni 4,53 m, čo spôsobilo záplavy pozdĺž nízko položených nábrežných oblastí, pričom záplavy postihli aj oblasti Shropshire a Worcestershire. Píše portál Express.co.uk

Hlavné mesto zasiahli aj bezprecedentné prívalové povodne v júli 2021, pričom v niektorých častiach Londýna spadlo za 90 minút takmer 76 mm zrážok.

Stephen B. Chapman, docent Starého zákona na Duke University Divinity School, tvrdí, že Biblia má blízky vzťah k životnému prostrediu.

Povedal: „V Biblii existuje základný vzťah medzi sociálnou spravodlivosťou a správnym uctievaním a ekológiou.

„Biblia sa intenzívne zaujíma o ekológiu.“

Iní teológovia však odmietli myšlienku, že najnovšie apokalyptické epizódy majú „teologický význam“.

John P. Meier, novozákonný učenec a profesor na Notre Dame v Indiane, pre ABC News povedal: „Iba fundamentalisti s divokými očami by si mysleli, že nedávne poveternostné javy majú nejaký teologický význam.

„Zem videla a uvidí oveľa horšie v zaznamenanej histórii.“

Tak či onak, koniec sveta – ako sa hovorí v Biblii – pravdepodobne nie je blízko.

Namiesto toho mnohí vedci spájajú nárast extrémnych poveternostných javov so zmenou klímy spôsobenou človekom.

Národné hodnotenie klímy začiatkom tohto roka odhalilo, že počet vĺn horúčav, silných lejakov a veľkých hurikánov sa drasticky zvýšil.

0Shares
Šokujúce Zaujímavosti