Správy o tom, že ruský vodca Vladimír Putin vyzerá slabo, vyvolali fámy, že 70-ročný prezident by mohol trpieť Parkinsonovou chorobou alebo demenciou. Čo to má na ruke?

Správy o tom, že ruský vodca Vladimír Putin vyzerá slabo, vyvolali fámy, že 70-ročný prezident by mohol trpieť Parkinsonovou chorobou alebo demenciou. Čo to má na ruke?

Ruské štátne správy narýchlo vymazali zábery  po tom, čo ukázali to, čo sa javilo ako „stopové stopy z IV [intravenózna terapia]“ na zadnej strane ruky autokrata. Film, ktorý vydali a potom stiahli Zvezda News, ukázal, ako Putin strieľa z pušky predtým, ako pozdraví vojakov. Keď jedného z nich potľapká po pleci, na pravej ruke sú odhalené stopy. Prichádza v čase, keď sa naďalej šíria fámy, že ruský tyran trpí zriedkavou rakovinou a Parkinsonovou chorobou – a cestuje so sprievodom zdravotníkov.

Kremeľ zverejnil dve videá z podujatia, jedno s vodoznakmi, ktoré čiastočne zakrývali stopy, a druhé bez akéhokoľvek výstrelu z ruky.

Špeciálny korešpondent pre Kyiv Post, Jason Jay Smart, zverejnil video na Twitteri s niekoľkými snímkami obrazovky Putinovej zdanlivo zranenej ruky.

Spolu s fotografiami zverejnil nasledujúci titulok: „Videá zverejnené správami ruskej vlády ukazujú, čo by mohli byť stopy, od IV, na strane Putina.“

Používatelia sociálnych médií však boli roztrhaní nad tým, či sú ochranné známky v skutočnosti dôkazom o používaní IV.

Jeden používateľ opísal tvrdenia ako „hlavný úsek“, zatiaľ čo iný navrhol, aby IV nezanechávali stopy, pretože oblasti, v ktorých sú vložené, sa neustále menia.

Jeden napísal: „Poďme. To je veľký úsek. Môže to byť spôsob, akým sa svetlo hrá s tieňmi, môžu to byť kamerové artefakty alebo tieto jednoducho prirodzené zmeny žíl tohto 70-ročného muža.“

Ďalší používateľ napísal: „Ach, pochybujem o tom. Dostávam IV raz týždenne a robím to už 18 mesiacov.

„Otáčajú sa a ihly môžu zanechať modrinu, ale nemám stopy. Ani ruky nie sú tou najlepšou voľbou.“

Niektorí používatelia však boli videom presvedčení, pričom jeden tvrdil, že značky vyzerali ako „sklerotické žily z viacerých IV katétrov“. Píše portál Express.co.uk.

Ďalší používateľ poznamenal o pohybe Putinovej pravej ruky a povedal: „Pravá ruka, ktorá sa prirodzene nehýbe za rovnováhu, je od začiatku vojny konzistentná. Často je to znak Parkinsonovej choroby alebo demencie.

0Shares
Šokujúce