Sprievodca BBC hovorí rodičom, aby „preskúmali svoje predsudky“, ak ich batoľa má len bielych priateľov

Sprievodca BBC hovorí rodičom, aby „preskúmali svoje predsudky“, ak ich batoľa má len bielych priateľov

Príručka BBC pre rodičov, ktorú napísal krajne ľavicový aktivista Black Lives Matter, hovorí rodičom, aby „preskúmali svoje predsudky“ a vzdelávali svoje batoľa o rasizme, ak majú len čiernych priateľov.

 

Sprievodcu napísal autor a aktivista Uju Asika, ktorý predtým tvrdil, že „kráľovská rodina je rasistická“ a „sedí na dedičstve globálneho podrobenia, drancovania a obchodovania s otrokmi bohatstva.“

„Vyjadrila vaša rodina negatívne myšlienky o cudzincoch a prisťahovalcoch?“ pýta sa sprievodca, ktorý je zverejnený na webovej stránke BBC Tiny Happy People.

„Aký je váš spoločenský kruh ako dnes? Má vaše dieťa čiernych alebo hnedých priateľov na hranie? Mohol by si urobiť viac?“

„Pre biele mamičky alebo otcov môže byť čas preskúmať svoje vlastné vnútorné predsudky,“ uvádza sa na webovej stránke.

Rodičia sú vyzývaní, aby sa „vzdelávali“ (indoktrinovali) o svojich skrytých predsudkoch prostredníctvom kníh a televíznych relácií.

Sú tiež požiadaní, aby hovorili so svojimi deťmi o tom, ako: „Byť bielym vám môže poskytnúť určité výhody – napríklad je pravdepodobnejšie, že uvidíte ľudí, ktorí vyzerajú ako vy v televízii.“

To je zjavne absurdné vzhľadom na to, že čierni a hnedí ľudia sú vo veľkej miere zastúpení v britskej televízii, vo filmoch a televíznych reklamách.

Dr. Alka Sehgal-Cuthbertová, bývalá učiteľka a odborníčka na vzdelávanie v kampani skupiny Don’t Divide Us, kritizovala sprievodcu za to, že sa zameriava na bielych ľudí.

„Zjavne to nie je nestranné, predstavuje to neznesiteľnú záťaž pre školy a učiteľov,“ povedal Sehgal-Cuthbert. „Je to nevhodné a môže to mať veľmi ľahko nezamýšľané negatívne dôsledky.“

Ako sme zdôraznili včera, transparent s nápisom „Briti budú menšinou do roku 2066“ bol preletený nad futbalovým zápasom Premier League medzi Manchestrom City a Liverpoolom v nedeľu popoludní.

0Shares
Šokujúce