Prezident Macron povedal, že je „proti sebaobrane“ po tom, čo farmár zastrelil jedného zo štyroch zlodejov, ktorí sa vlámali do jeho domu

Prezident Macron povedal, že je „proti sebaobrane“ po tom, čo farmár zastrelil jedného zo štyroch zlodejov, ktorí sa vlámali do jeho domu

Po tom, ako bol farmár obvinený z vraždy za zastrelenie muža po tom, ako sa do jeho domu vlámali štyria zlodeji, francúzsky prezident Emmanuel Macron povedal, že ľudia by nemali mať právo na sebaobranu.

„Podľa prvotného vyšetrovania farmár dvakrát vystrelil veľkou kalibrovou puškou na skupinu štyroch zlodejov, pričom jedného z nich zabil. Streľba v sebaobrane sa odohrala minulý piatok medzi 22.m a 23.m. a muž bol v tom čase sám so svojou trojročnou dcérou, „uvádza Remix News.

Macron však na tento príbeh reagoval tvrdením, že 35-ročný farmár nemá právo brániť seba ani svoju dcéru takýmto spôsobom.

„Každý musí byť v bezpečí a verejné orgány to musia zabezpečiť,“ povedal Macron pre agentúru Europe 1.

„Som proti sebaobrane. Je to veľmi jasné a nespochybniteľné, pretože inak sa krajina stane divokým západom. A nechcem krajinu, v ktorej sa množia zbrane a kde si myslíme, že je na občanoch, aby sa bránili,“ povedal Macron.

Predpokladá sa, že farmár mal práve dovoliť štyrom zlodejom, aby vyplienili jeho dom a potenciálne ublížili jeho mladej dcére bez toho, aby niečo zasiahli.

Macron trval na tom, že farmár mal zavolať políciu, ktorá je v mnohých oblastiach Francúzska už natiahnutá na hranicu vďaka zločineckým gangom mladých migrantov, ktorí sú s nimi v neustálom vojnovom stave.

„Nebudem hodnotiť túto správu. Odovzdávam pravidlá,“ povedal Macron, ktorého slabé záznamy o bezpečnosti a kriminalite sú pod drobnohľadom.

0Shares
Správy Svet Zaujímavosti