V najzaočkovanejšej krajine sveta bol hlásený prvý prípad FLURÓNY!

V najzaočkovanejšej krajine sveta bol hlásený prvý prípad FLURÓNY!

Máme tu nový problém? Prvý prípad potenciálne nebezpečnej kombinácie Covid-19 a chrípky bol objavený u mladej, tehotnej ženy v Izraeli, píše portál RT.

Hybridný stav bol diagnostikovaný v Rabin Medical Center v Petah Tikva začiatkom tohto týždňa, keď nezaočkovaná žena začala rodiť.

“Hneď po príchode jej diagnostikovali chrípku a koronavírus. Oba testy vyšli pozitívne, aj keď sme to znova skontrolovali,“ povedal primár nemocničného gynekologického oddelenia profesor Arnon Vizhnitser podľa novín Yedioth Ahronoth, ktoré ako prvé informovali o prípade dvojitej infekcie.

Dodal, že pacientka mala mierne príznaky a že chrípka a Covid sú vlastne to isté ochorenie, pretože obe napádajú horné dýchacie cesty. Ženu vo štvrtok prepustili z nemocnice.

“Sme svedkami čoraz viac tehotných žien s chrípkou. Je určite veľkou výzvou vysporiadať sa so ženou, ktorá príde s horúčkou pri pôrode a vy neviete, či je to koronavírus alebo chrípka, tak im hovoríte rovnako. Väčšina chorôb je respiračná,“ priznal Vizhnitser.

Ministerstvo zdravotníctva podľa informácií prípad posudzuje, aby zistilo, či kombinácia dvoch vírusov môže spôsobiť vážnejšie ochorenie.

Medzitým Izraelské centrum pre kontrolu chorôb nedávno oznámilo prudký nárast prípadov chrípky, čo prinútilo ministerstvo zdravotníctva varovať, že vírus „môže spôsobiť vážne ochorenie, ako je zápal pľúc, rôzne infekcie dýchacích ciest, myokarditída a dokonca smrť “.

0Shares
Šokujúce Zdravie