Gombos v Marbelle dohral vo štvrťfinále, nezvládol ďalší trojsetový maratón

Gombos v Marbelle dohral vo štvrťfinále, nezvládol ďalší trojsetový maratón

9.4.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Norbert Gombos do tretice už nezvládol trojsetový maratón na turnaji ATP na antuke v španielskej Marbelle. Vo štvrťfinále prehral so štvrtým nasadeným Španielom Albertom Ramosom-Viňolasom, 7:6 (4), 5:7, 4:6. Zápas trval takmer tri hodiny a 33-ročný Španiel presne po 2:48 h premenil tretí mečbal pri podaní slovenského tenistu.

Gombos nezvládol koncovky druhého a tretieho setu, keď mu 47. hráč rebríčka ATP po boji prelomil podanie v dvanástom, resp. desiatom geme. Pre porovnanie, predtým v stredu 30-ročný rodák z Galanty potreboval na zdolanie turnajovej osmičky Argentínčana Federica Delbonisa 3 hodiny a 22 minút, kým sa zrodil výsledok 5:7, 7:6 (4), 7:6 (1).

Gombosovi v aktuálnom rebríčku ATP patrí 99. priečka, ale po štvrťfinálovej účasti v Marbelle má istotu prieniku na 92. miesto. Jeho kariérnym maximom je 80. pozícia z októbra 2017.

Viac k témam: ATP Cup, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Gombos v Marbelle dohral vo štvrťfinále, nezvládol ďalší trojsetový maratón © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Tenis