Zverev zdolal v Tokiu Chačanova a má zlatú medailu, dvojhru ovládli favorizované Češky

Zverev zdolal v Tokiu Chačanova a má zlatú medailu, dvojhru ovládli favorizované Češky

1.8.2021 (Webnoviny.sk) – Nemecký tenista Alexander Zverev už niekoľko rokov túži po zisku grandslamového titulu, ale napokon sa skôr dočkal zlatej medaily na olympijských hrách. Vo finále dvojhry mužov v japonskom Tokiu zdolal Rusa Karena Chačanova za 81 minút hladko 6:3, 6:1.

Frustrovaný Chačanov sa v druhom sete až v poslednej chvíli vyhol nepopulárnemu „kanáru“, keď po dvoch stratených servisoch napokon za stavu 0:5 získal jedinú hru. Neskôr pri svojom podaní Zverev premenil prvý mečbal.

Viac o téme: Olympiáda v Tokiu 2020 (2021)

Dvadsaťštyriročný Zverev je svetová päťka singlového rebríčka ATP, v kariére dosiaľ získal 16 titulov vo dvojhre. Síce medzi nimi nie je ani jeden grandslamový, ale v roku 2018 sa stal šampiónom majstrovského turnaja najlepšej svetovej osmičky hráčov ATP Finals v Londýne.

Najväčšie prekvapenie turnaja

Zverev triumfoval v Ariake Tennis Parku suverénne, keď v piatich zápasoch prišiel o jediný set. Vzal mu ho v semifinále svetový hráč číslo 1 Srb Novak Djokovič. Týmto víťazstvom sa Nemec s ruskými rodičmi postaral o jedno z najväčších prekvapení nielen olympijského turnaja v tenise, ale aj celého sviatku pod piatimi kruhmi v Japonsku.

Všeobecne sa očakávalo, že Djokovič v súčasnej fenomenálnej forme získa aj olympijský zlato a naďalej bude útočiť na tzv. Zlatý Slam, čiže triumfe na všetkých grandslamových turnajoch plus olympijských hrách v rovnakej sezóne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021 – 1. august (fotografie)

Favorizované Češky dosiahli cenný úspech

Finále ženskej štvorhry sa v Tokiu stalo korisťou najvyššie nasadeného českého dua Barbora Krejčíková, Kateřina Siniaková. Favorizované Češky si vo finále poradili so švajčiarskym párom Belinda Bencicová, Viktoria Golubicová 7:5, 6:1.

Švajčiarka so slovenskými rodičmi aj priateľom Bencicová sa po senzačnom triumfe vo dvojhre nedočkala v Tokiu druhej zlatej medaily.

Na druhej strane, šampiónky tohtoročného Roland Garros Krejčíková a Siniaková dosiahli ďalší mimoriadne cenný úspech vo svojej spoločnej deblovej kariére. Zároveň sa postarali o ôsmu medailu športovcov Česka na OH 2020, z toho štvrtú zlatú.

Boli pod obrovským tlakom

„Veľmi sme to chceli, ale ako hlavné favoritky sme to nemali jednoduché. Mnohí nás už vopred videli so zlatou medailou na krku a v takých prípadoch to je ešte náročnejšie ako zvyčajne,“ uviedla Kateřina Siniaková v rozhovore pre ČT4.

Sme hrdé na svoje výkony a veľmi si vážime, čo sme dosiahli. Zvyčajne si po víťazstvách musím pripravovať zhodnotenie v angličtine a často iba hľadám vhodné slová. Dnes robím rozhovor v češtine, ale som taká dojatá, že tiež len ťažko volím správne slová a vety. Olympijský turnaj je svojou jedinečnosťou úplne iný ako všetky ostatné, s ostatnými ho ani nechcem porovnávať,“ skonštatovala Barbora Krejčíková, ktorá tento vyhrala na parížskej antuke okrem štvorhry aj dvojhru.

V nedeľu sa tenis na OH v Tokiu končí, program uzatvára finále mixu s ruským obsadením.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, tenis – Letná olympiáda v Tokiu 2020/2021
Zdroj: Webnoviny.sk – Zverev zdolal v Tokiu Chačanova a má zlatú medailu, dvojhru ovládli favorizované Češky © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Tenis