Putin čelí katastrofickému zrúteniu armádnej disciplíny, špeciálne jednotky odmietajú misie

Putin čelí katastrofickému zrúteniu armádnej disciplíny, špeciálne jednotky odmietajú misie

Vladimir Putin čelí katastrofickému zrúteniu vojenskej disciplíny po tom, ako ruské špeciálne jednotky údajne odmietli vykonávať svoje misie.

Ruskí vojaci sú zapojení do neľútostných bojov na východnej Ukrajine, keď sa snažia dobyť Donbas – s bojmi, ktoré sa zintenzívňujú okolo Severodonecku. Odhodlanému ukrajinskému odporu sa podarilo spomaliť ruský postup na slimačie tempo na mnohých miestach pozdĺž východného frontu. Ukrajinská armáda spôsobila ruským útočníkom ťažké straty, čo viedlo k mini-vzbure medzi niektorými z najprofesionálnejších a vysoko vycvičených vojakov Putina.

Expert na ruskú armádu tvrdí, že špeciálne jednotky odmietajú vykonávať misie recce, kým nezískajú lepšie vzdušné krytie, aby ich ochránili pred ukrajinskými útokmi.

„Dôveryhodné ruské zdroje Spetznaz (špeciálne jednotky) hovoria, že hlavným dôvodom pomalého pohybu mnohých ruských práporových taktických skupín je, že určené jednotky Setznaz odmietajú vykonávať úlohy recce kvôli ťažkým stratám silnej ukrajinskej obrany.

„Na vyriešenie situácie velitelia žiadajú UAV o podporu, ale kvôli stratám vybavenia je ťažké to dosiahnuť.“

Ukrajinská armáda oznámila, že od vypuknutia nepriateľských akcií 24. februára zostrelila viac ako 300 bezpilotných lietadiel (UAV).

0Shares
Správy Svet