Putin odhalil plán ovládnuť oceány silou: Toto je náš hlavný nepriateľ! Bude 3. svetová vojna?

Putin odhalil plán ovládnuť oceány silou: Toto je náš hlavný nepriateľ! Bude 3. svetová vojna?

Ruský prezident Vladimir Putin vyhlásil, že USA sú teraz hlavným nepriateľom Ruska počas toho, ako predstavil plány pre svoju ambíciu ovládnuť svetové oceány silou.

Ruský diktátor počas jeho brutálnej vojny na Ukrajine podpísal novú námornú doktrínu, ktorá stanovuje program pre kľúčové oblasti, akými sú Arktída a Čierne more, píše The Sun.

Vo svojom prejave na Deň ruského námorníctva v bývalom cisárskom hlavnom meste Petrohrad, založenom cárom Petrom Veľkým, Putin pochválil Petra za to, že urobil z Ruska veľkú námornú veľmoc a zvýšil globálne postavenie ruského štátu.

Po inšpekcii námorníctva Putin mrazivo varoval, že jedinečné ruské hypersonické rakety Zirkón s plochou dráhou letu teraz znamenajú, že Rusko má vojenský vplyv na rozdrvenie svojich nepriateľov.

Krátko pred prejavom podpísal novú 55-stranovú námornú doktrínu, ktorá stanovuje široké strategické ciele ruského námorníctva vrátane jeho ambícií ako „veľkej námornej veľmoci“, ktoré sa rozprestierajú po celom svete. Hlavnou hrozbou pre Rusko je podľa doktríny „strategická politika USA ovládnuť svetové oceány“ a pohyb vojenskej aliancie NATO bližšie k ruským hraniciam. Informuje cas.sk

Keďže napätie medzi Ruskom a Západom stále rastie, mnohí sa obávajú, že kríza na Ukrajine by sa mohla rozvinúť do širšieho ozbrojeného konfliktu.

0Shares
Šokujúce Správy Svet