Pondelkový rozsiahly ruský útok na Kyjev si vyžiadal už 31 obetí a 117 zranených

Pondelkový rozsiahly ruský útok na Kyjev si vyžiadal už 31 obetí a 117 zranených

9.7.2024 (SITA.sk) –
aktualizované, 9. júla, 13:37

Počet obetí pondelkového ruského raketového útoku na Kyjev sa zvýšil na 31 mŕtvych a 117 zranených. Oznámil to šéf kyjevskej vojenskej správy Serhij Popko. Medzi mŕtvymi sú aj štyri deti. Informuje o tom portál Ukrajinská pravda.

Zasiahnutá detská nemocnica

Jedno z miest, ktoré Rusi v pondelok v Kyjeve zasiahli, bola detská nemocnica Ochmatdyt. Tam o život prišli dvaja ľudia, vrátane jedného lekára, a 32 utrpelo zranenia. Pátracie a záchranné operácie sa v zariadení už skončili.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Starosta Kyjeva Vitalij Kličko povedal, že 94 pacientov z detskej nemocnice previezli do iných zariadení. Osem z týchto detí je zranených. Okrem toho bolo k utorkovému ránu 57 dospelých pacientov na lôžkových oddeleniach mestských zdravotníckych zariadení. Päť z nich je vo vážnom stave.

Vojnový zločin

Ukrajinská bezpečnostná služba (SBU) útok na detskú nemocnicu v Kyjeve označila za vojnový zločin a v tejto súvislosti už začala aj príslušné konanie.

Prvotné správy jej vyšetrovateľov naznačujú, že Rusi na nemocnicu zaútočili strelou s plochou dráhou letu Ch-101 vystrelenou zo vzduchu.

Masívny ruský útok si v pondelok vyžiadal obete na životoch napríklad aj v Dnipropetrovskej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok, Starosta Kyjeva
Zdroj: SITA.sk – Pondelkový rozsiahly ruský útok na Kyjev si vyžiadal už 31 obetí a 117 zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko