Fico píše von der Leyenovej o brutálnych metódach práce NAKA a likvidácii opozície

Fico píše von der Leyenovej o brutálnych metódach práce NAKA a likvidácii opozície

20.7.2022 (Webnoviny.sk) – Predseda opozičnej strany Smer-SD Robert Fico považuje Správu o právnom štáte na Slovensku z dielne Európskej komisie za nekvalifikovanú a nepravdivú. Skonštatoval to v otvorenom liste predsedníčke komisie Ursule von der Layenovej.

Porušenia ľudských práv

Podľa expremiéra správa ignoruje realitu na Slovensku, pričom o nej bola komisia podrobne informovaná.

Ústavný súd SR už minimálne v 17 prípadoch konštatoval porušenie ľudských práv osôb vo výkone väzby, pričom najčastejším porušovateľom je konkrétny senát Najvyššieho súdu SR a sudca, ktorý sa hlási k politike jednej z vládnych strán, dokonca bol za túto stranu nominovaný aj na funkciu generálneho prokurátora SR,“ povedal Fico.

Zároveň uviedol, že systém hrubého zneužívania trestného práva proti opozícii kryje Úrad špeciálnej prokuratúry, na čele ktorého stojí nominant súčasnej vlády, dlhoročný politik a politický oponent súčasnej opozície.

Likvidácia opozície

„Na čele Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), ktorá vyšetruje politické prípady, je osoba podozrivá zo vzatia úplatku, to isté platí o samotnom ministrovi vnútra SR. NAKA používa brutálne metódy práce, keď sú dnes viacerí policajti z NAKA obvinení z vážnych zločinov zneužívania právomoci a marenia spravodlivosti,“ zdôraznil šéf Smeru.

Podľa Fica orgány činné v trestnom konaní v spolupráci s udavačmi a pod priamym riadením vlády SR majú za cieľ zlikvidovať opozíciu.

„Nemienim sa sťažovať, ale ako predseda najsilnejšej opozičnej parlamentnej strany som štvrtýkrát obvinený, vo všetkých prípadoch výlučne za politickú prácu a za organizovanie tlačových konferencií, kde sme poskytovali pravdivé informácie o trestnej činnosti politických oponentov,“ vyhlásil Fico.

Dodal, že Európska komisia bola dostatočne informovaná o všetkých podrobnostiach, ale nikto z jej relevantných predstaviteľov neprejavil žiadny záujem o prešetrenie neudržateľnej situácie na Slovensku.

Viac k témam: Predseda strany Smer-SD
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico píše von der Leyenovej o brutálnych metódach práce NAKA a likvidácii opozície © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko