Prieskum ukázal, koľko ľudí by sa dalo zaočkovať proti COVID-19. Najväčší záujem majú voliči jednej strany

Prieskum ukázal, koľko ľudí by sa dalo zaočkovať proti COVID-19. Najväčší záujem majú voliči jednej strany

14.2.2021 (Webnoviny.sk) – Proti koronavírusu by sa určite dalo zaočkovať 39,6 percenta Slovákov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Focus, ktorý zverejnila TV Markíza v diskusnej relácii Na telo.

Ďalších 38,5 percenta opýtaných podľa prieskumu nie je proti očkovaniu, ale momentálne váha. Naopak, určite by sa nedalo zaočkovať 18,9 percenta respondentov.

Zvyšné tri percentá opýtaných nevedeli na otázku, či by sa dali zaočkovať, odpovedať. Prieskum agentúra Focus robila v dňoch 12. až 19. januára na vzorke 1 005 respondentov.

Viac o téme: Koronavírus

Viac o téme: Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku

Pokiaľ ide o vybrané politické strany, určite zaočkovať by sa dalo 63,3 percenta voličov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO), 60,6 percenta voličov strany Sloboda a Solidarita (SaS) a 40,4 percenta voličov opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia.

Naopak, odmietajú to štyri percentá voličov OĽaNO a 4,6 percenta voličov SaS. V prípade opozičného Hlasu-SD odmieta očkovanie 12,8 percenta respondentov. Tvrdenie: „Nie som proti očkovaniu, ale momentálne váham“ podporilo 44,1 percenta voličov Hlasu-SD, 34,8 percenta voličov SaS a 32,6 percenta voličov OĽaNO.

Viac k témam: Koronavírus, Očkovanie proti koronavírusu na Slovensku, Pandémia, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk – Prieskum ukázal, koľko ľudí by sa dalo zaočkovať proti COVID-19. Najväčší záujem majú voliči jednej strany © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko