Registrácia dobrovoľníkov pre návštevu pápeža Františka v Šaštíne je uzavretá, prihlásil sa ich dostatok

Registrácia dobrovoľníkov pre návštevu pápeža Františka v Šaštíne je uzavretá, prihlásil sa ich dostatok

5.9.2021 (Webnoviny.sk) – Pri organizácii stretnutia veriacich s pápežom Františkom v Šaštíne bude k dispozícii 1500 dobrovoľníkov. Ich registrácia bola uzatvorená, organizátori podujatia informovali, že dobrovoľníkov už majú dostatok.

„Dobrovoľníci budú usmerňovať ľudí v sektoroch priamo na mieste stretnutia so Svätým Otcom, kontrolovať QR kódy, ďalej budú usmerňovať ľudí na záchytných parkoviskách a smerovať ich do areálu, ale budú pomáhať aj iným zložkám pri vstupoch do areálu,“ priblížila ich hlavnú činnosť Monika Hricáková, koordinátorka dobrovoľníkov pre Šaštín.

Príde aspoň tridsaťtisíc pútnikov

Ľudia, ktorí sa prihlásili dobrovoľne a nezištne pomáhať pri organizovaní návštevy pápeža, nastúpia na svoje miesta už 14. septembra. Sektory pre veriacich budú sprístupnené v tento deň od 22:00.

S najväčším náporom však rátajú v stredu 15. septembra, kedy hlava katolíckej cirkvi príde do pútnického mestečka Šaštín – Stráže.

Na stretnutie s pápežom Františkom v Šaštíne na záver jeho pastoračnej návštevy Slovenska sa zatiaľ zaregistrovalo asi 30-tisíc pútnikov, ktorí sú zaočkovaní proti ochoreniu COVID-19.

Návšteva pápeža končí v Šaštíne

Od pondelka 6. septembra sa budú môcť registrovať aj ľudia, ktorí budú pred verejnými podujatiami v rámci návštevy pápeža otestovaní, alebo budú menej ako 180 dní po prekonaní COVID-19.

Pápež František pricestuje na návštevu Slovenska v nedeľu 12. septembra. Navštívi Bratislavu, Prešov, Košice a Šaštín, kde svoju návštevu v stredu 15. septembra ukončí.

Viac k témam: návšteva pápeža Františka na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Registrácia dobrovoľníkov pre návštevu pápeža Františka v Šaštíne je uzavretá, prihlásil sa ich dostatok © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko