Vojenský LetoFest podporil neziskové organizácie, vďaka zbierke si prilepšia o viac ako 30-tisíc eur (video)

Vojenský LetoFest podporil neziskové organizácie, vďaka zbierke si prilepšia o viac ako 30-tisíc eur (video)

23.8.2021 (Webnoviny.sk) – Počas série piatich letných podujatí Vojenský LetoFest 2021 sa pre viaceré neziskové organizácie a občianske združenia podarilo vyzbierať 35 729 eur. Prostriedky pre zbierku na podujatiach získavali prostredníctvom predaja tričiek s originálnou vojenskou tematikou, či benefičnou dražbou športového vybavenia viacerých športovcov z Vojenského športového centra DUKLA Banská Bystrica.

Finančným príspevkom podporili zbierku tiež rezortné spoločnosti. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva obrany SR Martina Kovaľ Kakaščíková.

Predaj tričiek v dražbe

Na každom z Vojenských LetoFestov 2021 boli pripravené stánky s názvom Podpor dobrú vec, kde sa verejnosť mohla zapojiť do zbierky kúpou trička alebo prispieť v rámci benefičnej dražby. Na Zemplínskej šírave sa takto podarilo pre Úniu nevidiacich a slabozrakých Slovenska vyzbierať 1 916 eur.

Občianskemu združeniu Svetielko nádeje v Banskej Bystrici putovalo 1 208 eur. V Liptovskom Mikuláši mala svoje zastúpenie Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR, pre tú sa podarilo získať 2 021 eur. Občianske združenie Margarétka si z Banskej Štiavnice odnieslo 2 270 eur. V Piešťanoch sa pre OZ Slniečko na ceste vyzbieralo 3 314 eur.

Prispeli aj rezortné spoločnosti

Tisíc eur pre každú neziskovú organizáciu, či občianske združenie prispeli tiež rezortné spoločnosti – Vojenské lesy a majetky SR, š. p., Letecké opravovne Trenčín, a. s., KONŠTRUKTA – Defence, a. s., ZVS Holding, a. s. a ZTS – Špeciál, a. s., čím do finančných zbierok poskytli celkovo 25 000 eur.

„Som veľmi rád, že okrem stretnutí a diskusií s príslušníkmi ozbrojených síl, zábavy a hudobných vystúpení sa nám v rámci Vojenských LetoFestov podarilo spoločne s verejnosťou podporiť dobrú vec a pomôcť tak organizáciám, ktoré odhodlane venujú svoj čas ľuďom s rôznymi ťažkosťami,“ povedal minister obrany SR Jaroslav Naď (OĽaNO).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: neziskové organizácie, občianske združenie, únia nevi, Vojenský Letofest
Zdroj: Webnoviny.sk – Vojenský LetoFest podporil neziskové organizácie, vďaka zbierke si prilepšia o viac ako 30-tisíc eur (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Slovensko