Pandemické opatrenia budú možno v Británii platiť o pár týždňov dlhšie, rozhodne o tom parlament

Pandemické opatrenia budú možno v Británii platiť o pár týždňov dlhšie, rozhodne o tom parlament

16.6.2021 (Webnoviny.sk) – Britský parlament v stredu rozhodne, či pandemické opatrenia, ktoré sa mali pôvodne skončiť v pondelok 21. júna, budú trvať o štyri týždne dlhšie. Plánovaný odklad zrušenia reštrikcií oznámil v pondelok premiér Boris Johnson v reakcii na rastúci počet prípadov nákazy delta variantom koronavírusu, ktorý prvý raz identifikovali v Indii.

Viac o téme: Koronavírus

Zdravotnícky systém podľa premiéra získa niekoľko týždňov, počas ktorých proti vírusu zaočkujú ďalších ľudí, informuje portál BBC.

V prípade, že parlament vládny návrh podporí, zostanú po 21. júni zatvorené nočné kluby a od ľudí sa bude očakávať, že budú ďalej pracovať z domu.

Odhaduje sa, že variant delta je o približne 60 percent nákazlivejší, ako variant alfa, prvý raz identifikovaný v Británii. Zároveň je v prípade nákazy dvakrát vyššia pravdepodobnosť, že infikovaných ľudí bude treba hospitalizovať.

Viac k témam: Koronavírus COVID-19 vo Veľkej Británii, očkovanie proti koronavírusu, pandemické opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk – Pandemické opatrenia budú možno v Británii platiť o pár týždňov dlhšie, rozhodne o tom parlament © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet