Putin vidí útok dronmi na Moskvu ako pokus o zastrašenie Ruska a terorizmus, ale nerobí si z toho obavy

Putin vidí útok dronmi na Moskvu ako pokus o zastrašenie Ruska a terorizmus, ale nerobí si z toho obavy

30.5.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vyhlásil, že utorkový útok dronmi na Moskvu mal vyprovokovať a zastrašiť Rusko. On si však z toho „nerobí obavy“.

Za útokom podľa neho stojí „režim v Kyjive“, ktorý sa mstí za zasiahnutie sídla vojenskej rozviedky, a je to „jasný znak teroristickej činnosti“. Ukrajina poprela priamu účasť. Informuje tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Putin tvrdí, že útok sa zameral na civilné ciele. V dôsledku neho v hlavnom meste posilnia protivzdušnú obranu. Ruské ministerstvo zahraničia medzičasom pohrozilo „najtvrdšími možnými opatreniami“ v reakcii na útok.

„Ubezpečenia predstaviteľov NATO, že kyjivský režim nevykoná údery hlboko na ruské územie, sa ukazujú ako úplne pokrytecké,“ uvádza sa vo vyhlásení s tým, že Rusko si vyhradzuje právo prijať opatrenia „v reakcii na teroristické útoky kyjivského režimu“.

Útok dronmi v Moskve hlásia v ten istý deň, čo ruské sily cez noc útočili na ukrajinské hlavné mesto.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Putin vidí útok dronmi na Moskvu ako pokus o zastrašenie Ruska a terorizmus, ale nerobí si z toho obavy © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet