Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, o život prišli ukrajinskí civilisti

Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, o život prišli ukrajinskí civilisti

19.9.2023 (SITA.sk) – Traja ukrajinskí civilisti zomreli v utorok pri ruskom útoku riadenou leteckou bombou na mesto Kupiansk v Charkovskej oblasti. Uviedol to gubernátor oblasti Oleh Synjehubov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na mieste útoku pracujú záchranári, konštatoval gubernátor a dodal, že úplné informácie o obetiach a škodách ešte nie sú k dispozícii. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Mesto Kupiansk sa v poslednom období stalo terčom intenzívnejších útokov, keďže Rusko pokračuje v ofenzívnej operácii s cieľom opäť získať územia v Charkovskej oblasti, ktoré Kyjev oslobodil prekvapujúcou protiofenzívou vlani na jeseň.

‼️ Three people were killed in today’s Russian airstrike on #Kupiansk, #Kharkiv Region.

“Russia launched a guided aerial bomb strike on Kupiansk. As a result, three civilians were killed. Emergency services are currently working at the site,” the Regional Military Administration…
— KyivPost (@KyivPost) September 19, 2023

Ruská armáda okupovala Kupiansk od 27. februára do 10. septembra 2022. Podľa hovorcu ukrajinských síl na východe krajiny Iľju Jevlaša Rusko teraz v smere Kupiansk – Lyman sústredilo zhruba 110-tisíc vojakov.

Minulý mesiac ukrajinské úrady prikázali povinnú evakuáciu 37 obcí v okrese Kupiansk. Z oblastí pri frontovej línii bolo od 9. augusta evakuovaných 1 433 ľudí vrátane 343 detí, povedal Synjehubov 28. augusta.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Kupiansk, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Rusi zaútočili leteckou bombou na mesto Kupiansk, o život prišli ukrajinskí civilisti © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet