Dom prezidenta Bidena v štáte Delaware prehľadala FBI, opäť pátrala po utajovaných dokumentoch

Dom prezidenta Bidena v štáte Delaware prehľadala FBI, opäť pátrala po utajovaných dokumentoch

2.2.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 2. februára 2023, 9:17

Americký Federálny úrad pre vyšetrovanie (FBI) nenašiel počas stredajšej prehliadky v dome tamojšieho prezidenta Joea Bidena v Rehoboth Beach v štáte Delaware žiadne utajované dokumenty.

Prehľadali aj dom vo Wilmingtone

Agenti si vzali na preskúmanie akurát niekoľko ručne písaných poznámok a iných materiálov týkajúcich sa Bidenovho pôsobenia vo funkcii viceprezidenta tak, ako to urobili pred niekoľkými týždňami, keď prehľadali jeho dom vo Wilmingtone, kde našli niekoľko tajných dokumentov.

Niektoré z nich boli z čias, keď bol Biden ešte senátor, ďalšie zase z jeho pôsobenia v úrade viceprezidenta v administratíve Baracka Obamu.

U Trampa našli stovky dokumentov

Samotný Biden situáciu okolo dokumentov okomentoval ako nedbanlivosť a povedal, že „neľutuje“, že nezverejnil odhalenie niektorých tajných spisov pred novembrovými voľbami. Americký zákon zaväzuje ľudí vo federálnych úradoch, aby všetky oficiálne a tajné materiály odovzdali, keď sa skončí ich služba.

Pre nesprávne zaobchádzanie s tajnými dokumentmi a údajným nedodržaním predvolania čelí vyšetrovaniu aj bývalý prezident Donald Trump, v ktorého floridskom sídle Mar-a-Lago našli stovky takýchto dokumentov. Trump a jeho právnici však odmietali odovzdať citlivé dokumenty, až kým FBI nevykonala v sídle prehliadku.

Viac k témam: Rezort Mar-a-Lago, utajované dokumenty
Zdroj: Webnoviny.sk – Dom prezidenta Bidena v štáte Delaware prehľadala FBI, opäť pátrala po utajovaných dokumentoch © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet