Ruské bombardovanie na Ukrajine má ďalšie obete medzi civilistami, hlásia aj zranených

Ruské bombardovanie na Ukrajine má ďalšie obete medzi civilistami, hlásia aj zranených

5.10.2022 (Webnoviny.sk) – Pri najnovšom ruskom bombardovaní na Ukrajine najmenej päť civilistov zomrelo a osem ďalších bolo zranených. Informoval o tom v stredu úrad ukrajinského prezidenta.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Vo vyhlásení uviedol, že ruskí vojaci použili šesť iránskych samovražedných dronov na úder na mesto Bila Cerkva v Kyjevskej oblasti. Pri útoku bol zranený jeden civilista. Išlo o prvý ruský útok na toto mesto od marca, keď Rusi ustúpili z regiónu v okolí ukrajinského hlavného mesta po neúspešnom pokuse o jeho obsadenie.

Ruské sily bombardovali aj oblasti na západnom brehu rieky Dnipro pri Záporožskej jadrovej elektrárni a tiež Doneckú oblasť.

Gubernátor Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj uviedol, že ukrajinské ozbrojené sily pokračujú v ofenzíve z mesta Lyman smerom k mestám Kreminna a Svatove. V Chersonskej oblasti ukrajinská armáda tento týždeň podľa prezidentského úradu získala osem miest a dedín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: bombardovanie, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské bombardovanie na Ukrajine má ďalšie obete medzi civilistami, hlásia aj zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet