Rusko zas zaútočilo na Kyjev, zásah civilných budov si vyžiadal najmenej jednu obeť

Rusko zas zaútočilo na Kyjev, zásah civilných budov si vyžiadal najmenej jednu obeť

26.6.2022 (Webnoviny.sk) – Pri rannom ruskom útoku na ukrajinské hlavné mesto Kyjiv, ktorý zasiahol najmenej dve obytné budovy, zomrel podľa predbežných informácií generálnej prokuratúry jeden človek.

Prokuratúra tiež uvádza štyroch zranených, pričom o rovnakom počte hovoril aj kyjivský starosta Vitalij Kličko. Podľa neho z trosiek tiež vytiahli živé sedemročné dievča. Útok okrem obytných budov poškodil aj škôlku, na ktorej dvore zostal kráter.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Člen ukrajinského parlamentu Oleksij Gončarenko napísal, že podľa predbežných dát na Kyjiv a Kyjivskú oblasť vystrelili 14 striel. Hovorca vzdušných síl Jurij Ignat uviedol, že to boli strely Kh-101 s plochou dráhou letu odpálené z lietadiel nad Kaspickým morom.

Pred nedeľňajším úderom Kyjiv nečelil takýmto ruským útokom od 5. júna. Kličko povedal novinárom, že si myslí, že je to symbolický útok pred tohtotýždňovým samitom NATO v Madride. Neskôr počas nedele boli v Kyjive počuť ďalšie dva výbuchy, ich príčina a možné obete ale podľa agentúry AP neboli bezprostredne známe.

Jedného mŕtveho a piatich zranených hlásia aj z mesta Čerkasy zhruba 160 kilometrov juhovýchodne od Kyjiva. Regionálny gubernátor Ihor Taburec uviedol, že obete si vyžiadali údery dvoch ruských rakiet.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Kyjev (fotografie)

Viac k témam: Ozbrojený útok, rusko-ukrajinský konflikt, samit, vojenská invázia, Výbuch rakety
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko zas zaútočilo na Kyjev, zásah civilných budov si vyžiadal najmenej jednu obeť © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet