Parlament rokuje o zmene ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami, Ficovi a opozícii chýba v návrhu referendum (naživo)

Parlament rokuje o zmene ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami, Ficovi a opozícii chýba v návrhu referendum (naživo)

24.1.2023 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 24. januára 16:45

Parlament v utorok rokuje o novele ústavného zákona, ktorá umožní skrátiť volebné obdobie 90-timi hlasmi poslancov. Ostatné materiály presunuli na ďalšiu schôdzu, ktorá sa začne 31. januára.

Opozícia s návrhom novely ústavného zákona, na ktorom sa v nedeľu 22. januára na rokovaní dohodli bývalí koaliční partneri, nesúhlasí.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Parlament rokuje o pozmeňujúcom a doplňujúcom návrhu poslancov Márie Kolíkovej (SaS), Miloša Svrčeka (Sme rodina), Michala Šipoša (OĽaNO) a Juraja Šeligu (Za ľudí) k návrhu Svrček a Petry Hajšelovej zo Sme rodina, ktorým sa mení a dopĺňa Ústava SR. Zmena by umožnila skrátiť volebné obdobie uznesením Národnej rady SR. Súčasťou návrhu je aj zmena týkajúca sa volebného systému. Obsahuje princíp pomerného zastúpenia a jedného volebného obvodu.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Rokovanie NR SR, Ústava SR, Ústavný zákon
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament rokuje o zmene ústavy v súvislosti s predčasnými voľbami, Ficovi a opozícii chýba v návrhu referendum (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

0Shares
Svet