Opoziční politici zaútočili na Orbána zato, že z jeho strany je „hluché ticho“ v súvislosti s Navaľného odsúdením

Opoziční politici zaútočili na Orbána zato, že z jeho strany je „hluché ticho“ v súvislosti s Navaľného odsúdením

Po treste odňatia slobody ruského opozičného vodcu Alexeja Navaľného, ​​ktorý bol v utorok odsúdený na viac ako dva a pol roka, vystúpilo veľa maďarských opozičných politikov, ktorí odsúdili rozsudok a zároveň kritizovali Orbánovu vládu za nekomentovanie incidentu.

Vyjadrenie podpory ruskému opozičnému politikovi Alexejovi Navaľnému je „morálnou povinnosťou, rovnako ako povinnosťou chrániť ruskú demokraciu a slobodu reklamy na základe našich spoločných európskych hodnôt,“ uviedol v stredu na Facebooku primátor Budapešti. Píše portál HungaryToday.

„Sme svedkami zbabelého pokusu zastrašiť kritikov režimu a umlčať túžbu ruského ľudu po slobode,“ dodal.

Alexej Navaľnyj, vodca opozície „Rusko budúcnosti“, bol zatknutý po návrate do Moskvy, pričom ho v Berlíne liečili z otravy. Hospitalizovali ho kvôli atentátu na jeho život s použitím jedu skupiny „Novichok“. V utorok bol odsúdený na viac ako dva a pol roka. Verdikt vyvolal medzinárodné odsúdenie.

Karácsony kritizoval maďarskú vládu tvrdením, že zatiaľ čo „demokratický svet“ vyjadril podporu Navaľnému a davom pokojných demonštrantov v Rusku, vláda sa k týmto vyhláseniam pripojila „iba polovičato alebo vôbec“ a namiesto toho „zvyšuje závislosť Maďarska od Ruska. “

Starosta nebol jediný, kto zvýšil hlas proti rozsudku Alexeja Navaľného a proti neodsúdeniu zo strany Orbánovej vlády.

0Shares
Svet