Orbán: Emigrovať do našej krajiny nie je ľudské právo! Rodiny sú dôležitejšie než banky. Národná suverenita je od Boha

Orbán: Emigrovať do našej krajiny nie je ľudské právo! Rodiny sú dôležitejšie než banky. Národná suverenita je od Boha

TUCKER CARLSON – známy reportér americkej televízie Fox News – hovoril s maďarským premiérom na rad existenčných tém dneška

„Emigrovať do Maďarska nie je ľudské právo. V žiadnom prípade. Je to naša krajina. Je to jeden národ, jedno spoločenstvo, jedna rodina s vlastnou históriou, s vlastným jazykom as vlastnými tradíciami“ – vyhlásil maďarský predseda vlády Viktor Orbán v exkluzívnom rozhovore, ktorý poskytol Tucker Carlson, reportérovi americkej televízie Fox News.

Ten svoju reportáž z Budapešti začal konštatovaním, že medzi zhruba dvesto krajinami sveta iba jedna má zvoleného lídra, ktorý sa verejne označuje za konzervatívca západného typu. Volá sa Viktor Orbán a je predsedom maďarskej vlády. Maďarsko je malá krajina uprostred strednej Európy. Nemá námorníctvo, nemá jadrové zbrane a jeho HDP je menšie ako HDP štátu New York. Človek by si myslel, že Washingtonu nebude stáť za pozornosť. To je však veľký omyl. Washingtonští politickí lídri mu venujú mimoriadnu pozornosť, pretože je jeho osoba uráža a trápi.

porovnanie
V čo verí Viktor Orbán? Podľa Tuckera Carlsona ešte pred niekoľkými rokmi by sa jeho názory zdali umiernené a konvenčné. Prečo? Pretože tvrdí, že rodiny sú dôležitejšie ako banky, a verí, že krajiny potrebujú hranice. Za to, že Orbán tieto veci hovorí nahlas, je očierňovaný. Ľavicové mimovládne organizácie ho odsudzujú ako fašistu, ničiteľa demokracie. Na jeseň minulého roka ho Joe Biden označil za diktátora.

Oficiálne Washington opovrhuje Viktorom Orbánom tak hlboko, že mnohí vrátane neokonzervatívcov na ministerstve zahraničia a v jeho okolí podporujú otvorené antisemitov v Maďarsku (stranu Jobbik), ktorí proti nemu kandidujú v maďarských voľbách budúci rok v apríli.

Tucker Carlson: „Všetko sme to sledovali zo Spojených štátov a uvažovali sme, či to, čo sme počuli, môže byť pravda. Tento týždeň sme sa teda prišli do Maďarska presvedčiť na vlastné oči. S Orbánom sme sa stretli u niekoľkých dlhých rozhovorov vrátane jedného z nich dnes ráno, niektoré z nich vám ukážeme. Môžete si potom urobiť vlastný názor.

Reportér Fox News sa pozastavil nad americkými spravodajskými médi – ako zarážajúce je, akú nekalou hru hrajú. Na to sa vraj nedá pripraviť, vždy to človeku vyrazí dych. „Mnohokrát čítame a počúvame, aké represívne je Maďarsko. Organizácia Freedom House NGO vo Washingtone, ktorá je financovaná takmer výlučne vládou USA, popisuje Maďarsko ako oveľa menej slobodné než napríklad Južnú Afriku, pretože vraj obmedzuje občianske práva.“

A uvádza porovnanie situácie v Spojených štátoch s Maďarskom: „To je nielen nepravda, ale je to aj šialené. Ak žijete v Spojených štátoch, je naozaj trpké vidieť kontrast medzi Budapešťou a New Yorkom. Povedzme, že žijete vo veľkom americkom meste a rozhodli ste sa hlasno a verejne zaútočiť na politiku Joea Bidena, jeho politiku v oblasti imigrácie, covidu alebo transgender športovcov. Ak by ste takto hovorili aj naďalej, spojenci Joea Bidena v Silicon Valley vás umlčí. Ak by ste v tom pokračovali, možno by ste si museli najať ozbrojenú ochranku , v USA je to bežné. v Maďarsku je to čosi úplne neznámeho. “

Opozičné osobnosti sa v Maďarsku neobávajú, že by im niekto ublížil za ich názory. Mimochodom aj premiér Orbán sa pravidelne pohybuje bez ochranky. Kto je v ktorej krajine slobodnejší? Kde je vyššia pravdepodobnosť, že prídete o prácu za nesúhlas ortodoxie vládnucej triedy? Odpoveď je úplne zrejmá, hoci ak ste Američan, je bolestivé si to priznať.

hlúpy názor
Maďarský premiér Viktor Orbán nedávno ostro odpovedal Joe Bidenovi, americkému prezidentovi, ktorý v roku 2020 počas svojej predvolebnej kampane v jednom zo svojich prejavov zaradil Orbána medzi diktátormi ako je bieloruský prezident Lukašenko či severokórejský prezident Kim Čong-un. V roku 2020 totiž Biden obvinil vtedajšieho prezidenta Spojených štátov Donalda Trumpa, že sa kamaráti „so všetkými gauner sveta“.

– Vidíte, čo sa deje v Bielorusku, Poľsku a Maďarsku. Totalitné režimy vo svete sú na vzostupe – povedal Biden. – A náš súčasný prezident podporuje všetkých gauner – dodal.

Viktor Orbán bol prvý európsky líder, ktorý podporil Trumpová znovuzvolenie, na druhej strane Trump vyzdvihoval politiku maďarského predsedu vlády zameranú na ochranu hraníc, boj proti terorizmu, ako aj jeho úsilie na pomoc kresťanským spoločenstvom vo svete.

V rozhovore pre Fox News Orbán povedal: Biden nehovorí maďarsky, preto Maďarsko nemôže naozaj poznať a nemôže pochopiť otázky, o ktoré ide, keď má také poznámky, ako napríklad, že v Maďarsku je na vzostupe ‚totalitný režim‘.

– Kto neovláda náš jazyk a má veľmi obmedzené poznatky o Maďarsku, a už vôbec o našich posledných desaťročiach, ten naozaj nemôže pochopiť situáciu Maďarov; avšak tento hlúpy názor ani v takom prípade nie je dôvodné – povedal.

Viete, toto vyhlásenie samo o sebe je osobné urážka každého Maďara, – zdôraznil.

Predseda vlády dodal: Nechcú pokaziť bilaterálne vzťahy medzi Spojenými štátmi a Maďarskom, ktoré sú ‚v podstate veľmi dobré‘. Okrem politiky je všetko v poriadku. Problémy nastanú vtedy, keď vo Washingtone vládnu liberáli. S tým sa musíme vysporiadať, pretože americko-maďarskej vzťahy považujeme za veľké plus aj teraz, kedy to Američania nevnímajú ako predtým.

od Boha
Orbán sa v rozhovore dotkol aj otázok širšej politiky keď povedal, že ľavicoví politici ako je Biden si nevedia predstaviť konzervatívny alternatívu svojej ideológie.

Západné liberáli sa nevedia zmieriť s tým, že v srdci západnej civilizácie existuje konzervatívny národnej alternatíva, ktorá je v každodennom živote úspešnejší. Preto nás kritizujú. Oni bojujú za seba, nie proti nám.

My sme príkladom toho, že krajina, ktorá stavia na tradičných hodnotách, na národnej identite, na kresťanských tradíciách, môže byť úspešná – a niekedy aj úspešnejší ako ľavicová liberálna vláda – zdôraznil.

Podľa Orbána Biden a Demokratická strana sa nedokážu zmieriť s úspechom, ktorý Maďarsko dosiahlo pri obrane srbských a chorvátskych hraníc. Potom argumentoval, že na rozdiel od toho, čo tvrdí demokrati – v obrane vlasti a ochrane hraníc nie je nič nenávistného ani xenofóbneho.

– Národná suverenita je od Boha a je súčasťou prirodzenosti. Všetko začína od nás. Toto je naša vlasť. Toto je náš ľud. Toto sú naše dejiny, náš jazyk. Potrebné posilniť hranice, konštatoval a dodal: nikto nemôže povedať, že toto je pekná krajina, ja sem chcem prísť a žiť tu, pretože tu je krajší život. Emigrovať do Maďarska nie je ľudské právo. V žiadnom prípade. To je naša zem, jeden národ, jedno spoločenstvo, jedna rodina s vlastnou históriou, vlastnými dejinami a vlastnými tradíciami.

Keď niekto bez dovolenia maďarského štátu prekročí štátne hranice, vtedy sa musíme brániť a povedať STOP! Je to nebezpečné a náš ľud treba chrániť pred každým nebezpečenstvom.

Orbán v rozhovore hovoril o tom, že v čase migrantské krízy sa niekoľko krajín rozhodlo začať novú kapitolu vlastných dejín, ktorú nazvali novou spoločnosťou. Táto nová spoločnosť je postkřesťanská a postnárodní, v ktorej sú zmiešané rôzne komunity, a nemožno vedieť, aké to bude mať následky: „Podľa mňa ide o mimoriadne riskantné záležitosť a každý národ má právo sa rozhodnúť, či toto riziko vezme na seba alebo ho odmietne . My, Maďari, sme sa rozhodli neriskovať a nevystaviť náš národ zmiešavanie „- vyhlásil.

Podľa Orbána kvôli tomuto rozhodnutiu útočia zo všetkých strán na Maďarsko – a to je tiež dôvod, prečo ho tak negatívne hodnotí. – V Európskej únii sme čiernou ovcou – poznamenal.

zdvihnúť rukavicu
Na otázku aké dôsledky môže mať vpustenie migrantov do Nemecka Viktor Orbán odpovedal: – Diplomacia vyžaduje, aby sa človek vyjadroval umiernene. Ale toto bolo ich rozhodnutie. Vzali na seba riziko a dostali to, čo si zaslúžili. Zdôraznil, že v otázke migrácie musí Maďari sami rozhodnúť.

Podľa Viktora Orbána liberáli majú problém s úspechmi stredoeurópskych krajín: Budujeme ekonomicky, politicky, kultúrne a aj z demografického hľadiska úspešnú spoločnosť – vyhlásil. A dodal: Stredoeurópske krajiny úplne iným spôsobom dosiahli svoje úspechy, než to západné krajiny od nich očakávali.

V súvislosti s tým, že americká ľavica podporuje opozičnej koalícii v nadchádzajúcich voľbách, ktoré majú byť v apríli 2022, sa Viktor Orbán vyjadril, že ešte pred pár rokmi by si nebol pomyslel, že „niekdajší komunistickej politické sily uzavrú koalíciu s antisemitskú pravicou a spolu pôjdu do volieb „, a že ho prekvapilo, že medzinárodné spoločenstvo to s takou ľahkosťou akceptovalo a mimoriadne ho prekvapil postoj Spojených štátov, ktorý sa mu stal úplne novou skúsenosťou.

Na otázku, či ho neznepokojuje prípadné medzinárodné zasahovanie do maďarských volieb, maďarský premiér odpovedal: neznepokojuje nás, pretože sme na neho pripravení. Samozrejme, medzinárodné ľavica bude robiť všetko pre to, aby v Maďarsku došlo k zmene vlády, ale sme si toho vedomí a sme na to pripravení. Vieme zdvihnúť rukavicu a vieme ako odpovedať.

zdroj: euportal.cz

0Shares
Svet Zaujímavosti