Internet baví ruská speváčka. Vo svojom videu oslavuje rubeľ ako zlato

Internet baví ruská speváčka. Vo svojom videu oslavuje rubeľ ako zlato

Niektoré texty starnú ako víno. To sa dá povedať aj o piesni ruskej speváčky Mashany, ktorá sa v súčasnosti stala virálnou na internete. Vo svojej piesni spred niekoľkých rokov speváčka vyzvala Putina, aby porovnal jeden rubeľ s jedným dolárom. Šéfovi Kremľa sa to veľmi nepodarilo a vzhľadom na súčasnú situáciu sa mu to ani nepodarí.

V liste svojmu šéfovi alias Vladimirovi Vladimirovičovi píše prostredníctvom piesne o porovnaní rubľa s úrovňou dolára. „Zrieknime sa tohto šéfa cudzej meny a zostane nám len rubeľ,“ posiela speváčka svoje slová smerom k Putinovi.

Text „Poď, šéfe, vyriešme to spolu. Urobme z ruského rubľa zlatú menu. A my budeme zbierať „zelené papiere“ a odovzdávať ich do recyklácie papiera.“ V kontexte dnešnej reality to potom znie ako slušný zásah do vlastnej nohy.

Refrén len umocňuje bizarnosť piesne. „Za dolár platím jeden rubeľ, a nie kopejku navyše. Chcem dolár za jeden rubeľ, a aj to je príliš veľa,“ spieva spevák nadšene bez ohľadu na realitu doby.

Vzhľadom na súčasnú situáciu, keď západné krajiny uvalili na Rusko rozsiahle hospodárske sankcie a hodnota rubľa sa pohybuje okolo 0,013 dolára, znie text piesne Mašány vyslovene smiešne.

Za posledných 20 rokov bolo Rusko najbližšie k vyrovnaniu hodnoty dolára v roku 2008, keď bol dolár slabý aj voči českej korune, aj tak bola hodnota rubľa vtedy 0,042 USD, čo je ďaleko od kurzu 1:1.

Šéfova vojna však spevákovmu snu zjavne neprospieva. Videoklip k piesni si môžete pozrieť tu. Zábava zaručená. A ak vám to nestačí, pozrite si jej ďalší hit s názvom My Putin.

zdroj

0Shares
Uletený Video