Putin varoval Západ: Neprekročiteľná čiara! Rusko odpovie na provokácie rýchlo a tvrdo

Putin varoval Západ: Neprekročiteľná čiara! Rusko odpovie na provokácie rýchlo a tvrdo

Ruský prezident Vladimir Putin v dnešnom prejave varoval Západ pred prekonaním „neprekročiteľných hraníc“ vo vzťahoch s Ruskom. Kadiaľ neprekročiteľná „červená čiara“ povedie, to bude podľa neho určovať v každom konkrétnom prípade samotné Rusko. Putin v tohtoročnom prejave pred ruským federálnym zhromaždením skritizoval Západ za „nezákonné“ sankcie a za údajnú prípravu štátnych prevratov v ruskom okolí. Píše portál Topky.sk.

„Ak niekto vníma naše dobré zámery ako ľahostajnosť či slabosť a sám chce spáliť či dokonca vyhodiť do povetria mosty, mal by vedieť, že ruská odpoveď bude asymetrická, rýchla a tvrdá,“ vyhlásil dlhoročný ruský vládca. „Organizátori akýkoľvek provokácií, ohrozujúcich základné záujmy našej bezpečnosti, budú ľutovať to, čo spáchali, ako už dávno neľutovali,“ dodal Putin a dočkal sa potlesku svojich poslucháčov vo výstavnej sieni v centre hlavného mesta.

Putin v prejave navrhol veľmociam jednať o strategických zbraniach. „Rusko, ktoré vedie vo vytváraní bojových systémov novej generácie, v rozvoji moderných jadrových síl, ešte raz úpenlivo navrhuje partnerom posúdiť otázky spojené so strategickými zbraňami, so zaistením globálnej stability,“ povedal. Predmetom rokovania „sa môže stať vytvorenie prostredia nekonfliktnej koexistencie na základe vyrovnania miery bezpečnosti“. Tieto rokovania by podľa Putina mali zahŕňať „nielen tradičné strategické zbrane, ako sú medzikontinentálne rakety, ťažké bombardéry a ponorky, ale aj všetky útočne a obranné zbrane, schopné plniť strategické úlohy nezávisle na ich vybavení“.

0Shares
Svet Video