Novinárka zahnala do úzkych Vladimira Putina odvážnymi otázkami. Stala sa hviezdou internetu

Novinárka zahnala do úzkych Vladimira Putina odvážnymi otázkami. Stala sa hviezdou internetu

Americká novinárka Rachel Scott sa stala z noci na ráno hviezdou sociálnych sietí po tom, čo servírovala na tlačovej konferencii ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi nepríjemné otázky, na aké by nemal odvahu len tak hocikto.

Tlačová konferencia sa uskutočnila 16. júna po historicky prvom stretnutí Putina s americkým prezidentom Joeom Bidenom vo švajčiarskej Ženeve. Na brífingu bola prítomná aj americká novinárka Rachel Scott zo stanice ABC News, ktorá sa nebála Putina grilovať priamymi otázkami, čím ruského lídra viditeľne zaskočila.

Novinárka si totiž nenechala ujsť príležitosť opýtať sa Putina na jeho zaobchádzanie s jeho politickými oponentmi.

„Prezident Biden povedal, že odpovie na kyberútoky z Ruska, ak neprestanú. Som zvedavá, čo vám povedal, vyhrážal sa vám nejako? A rýchla ďalšia otázka, pane. Zoznam vašich politických oponentov, ktorí sú mŕtvi či uväznení, je dlhý. Organizácia Alexeya Navaľneho volá po slobodných a férových voľbách a ukončení korupcie, ale Rusko postavilo túto organizáciu mimo zákon a volá ju extrémistickou. A teraz ste zabránili, aby sa ktokoľvek, kto ho podporuje, mohol uchádzať o úrad. Otázka pre vás pane – čoho sa tak bojíte?“

Viac info na Noizz.sk

0Shares
Šokujúce Správy Svet Video