Video: Generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer vyhlásil, že štvrtá dávka COVIDu je potrebná „skôr, ako sa očakávalo“

Video: Generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer vyhlásil, že štvrtá dávka COVIDu je potrebná „skôr, ako sa očakávalo“

Generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer Albert Bourla tento týždeň vyhlásil, že štvrtá injekcia COVID sa blíži a bude potrebná „skôr, ako sa očakávalo“, aby chránila pred variantom Omicron, napriek tomu, že podľa všetkých informácií je táto mutácia mimoriadne mierna.

Vo vystúpení pre CNBC Bourla povedal: „Keď uvidíme údaje z reálneho sveta, určíme, či je omikrón dobre pokrytý treťou dávkou a na ako dlho. A druhý bod, myslím si, že budeme potrebovať štvrtú dávku.“ Píše portál Summit.

Bourla mal na mysli prebiehajúce štúdie o variante Omicron, keďže prezradil, že predbežná štúdia spoločnosti Pfizer bola založená na syntetickej, laboratórne vytvorenej kópii variantu. „Tieto reálne výsledky budú presnejšie a očakávajú sa v nasledujúcich dvoch týždňoch,“ poznamenal generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer.

Bourla už teraz presadzuje potenciálnu ŠTVRTÚ posilňovaciu injekciu z roku po tretej, pričom uviedol: „S omikrónom musíme počkať a uvidíme, pretože máme veľmi málo informácií. Možno ho budeme potrebovať rýchlejšie.“

0Shares
Video Zaujímavosti