Dvaja rôzni piloti pri lete videli UFO. Záhadný zelený objekt vletel do oblaku a zmizol

Dvaja rôzni piloti pri lete videli UFO. Záhadný zelený objekt vletel do oblaku a zmizol

Koncom júla pilot vojenského lietadla a pilot komerčného letu oznámili, že na atlantickom pobreží Kanady spozorovali záhadné zelené UFO. Objekt údajne vletel do oblaku a zmizol, píše portál Space.com. Na rozdiel od ministerstva obrany v USA si ale to kanadské nevedie záznamy o podobných pozorovaniach.

Ešte v lete piloti dvoch lietadiel oznámili, že videli záhadný objekt miznúť v oblakoch nad zálivom Saint Lawrence na atlantickom pobreží Kanady. Podľa správy zaslanej 11. augusta do databázy leteckých incidentov kanadskej vlády boli piloti oboch letov svedkami jasne zeleného lietajúceho objektu, ktorý vletel do oblaku a potom zmizol.

Jedným zo strojov, ktorý hlásil pozorovanie, bolo kanadskej vojenské lietadlo, ktoré letelo zo základne v Ontáriu do nemeckého Kolína nad Rýnom. Osobným letom bolo lietadlo spoločnosti KLM Royal Dutch Airlines letiaci z Bostonu do Amsterdamu, uvádza Space.com. Steffan Watkins, výskumník letectvo a lodnej dopravy, sa pozrel na údaje transpondéra z týchto dvoch letov a zistil, že vojenské lietadlo v čase pozorovania vystúpilo do výšky 300 metrov. V tejto výške mali piloti možnosť vyhnúť sa predmetu, respektíve sa na neho bližšie pozrieť. Existuje však aj možnosť, že UFO mohlo byť meteorov, ktorý práve preletel na oblohe.

Na rozdiel od amerického ministerstva obrany však kanadskej ministerstvo národnej obrany nesleduje pozorovaní UFO, povedal hovorca rezortu. Napriek tomu na severe od hraníc nie je núdza o civilnej nadšencov; v decembri 2019 súkromný zberateľ daroval manitobská univerzite vo Winnipegu viac ako 30 000 dokumentov spojených s UFO vrátane stoviek dokumentov o incidente Falcon Lake, najslávnejším prípade UFO v Kanade. Medzitým v júni 2021 Pentagon zverejnil dlho očakávanú správu o viac ako 140 zdokumentovaných pozorovaniach UFO pilotov amerického námorníctva. V závere správy sa píše, že „väčšina hlásených UAP (neidentifikovaných leteckých javov) pravdepodobne predstavuje fyzické objekty“, pričom neexistuje žiadny dôkaz o tom, že by za akýmkoľvek z incidentov stáli mimozemskí návštevníci.

0Shares
Zaujímavosti