Európsky parlament rozhodol, že odteraz sa môžu narodiť aj muži

Európsky parlament rozhodol, že odteraz sa môžu narodiť aj muži

Podľa Istvána Ujhelyiho člena Európskeho parlamentu (europoslanca) za stranu Gyurcsány, radikálnej ľavicovej strany Momentum a MSZP, aby mohli transrodoví muži otehotnieť a následne rodiť – bola odhlasovaná aspoň správa tohto druhu na od Predraga Freda Matića z chorvátskej ľavice, ktorý prezentoval tento návrh. Poslanci za Fidesz, KDNP a DAHR samozrejme hlasovali proti najnovším a najviac ochromujúcim prejavom rodového šialenstva.

Uznesenie, ktoré bolo prijaté pod strechou s 378 hlasmi za, 255 proti a 42 sa zdržalo hlasovania, uvádza, že právo na sexuálne a reprodukčné zdravie je podstatným prvkom práv žien a rodovej rovnosti. Píše portál Origo.

Ako sa uvádza v takmer štyridsaťstranovej správe, členské štáty by mali čo najskôr preskúmať svoje národné pravidlá potratov a uviesť ich do súladu s „medzinárodnými normami“.

Na základe správy MTI, deň pred hlasovaním, v stredu chorvátsky ľavicový politik komentoval svoju správu takto:

text, ktorý sa má prijať, je vyvážený, moderný a okrem toho, že sa zasadzuje za právo žien na sebaurčenie, pristupuje k otázkam sexuálnej orientácie čo najvoľnejšie.

Ako uviedla, v správe sa pokračuje v boji proti umelému prerušeniu tehotenstva. Dodala však, že umelé prerušenie tehotenstva nie je najviac odporúčaným postupom.

Správa sa samozrejme zaoberá reprodukčnými právami LGBTI komunity, bisexuálnych žien a transsexuálov, ale najzaujímavejšou časťou je, že uvádza, že muži môžu tiež otehotnieť alebo porodiť:

„NEGATÍVNE NA ZÁKLADE STAROSTLIVOSTI V ČINNOSTI TÝKAJÚCE SA NIEKTORÝCH OKOLNOSTÍ, PRETOŽE transsexuáli a nebinárny Teherán môžu padnúť OSOBÁM A TAKÉTO PRÍPADY by mali byť nediskriminačné“.

0Shares
Správy Svet Zaujímavosti