Päť nádherných destinácií pre vašu ďalšiu dovolenku

Päť nádherných destinácií pre vašu ďalšiu dovolenku

Aj vás prepadá smútok z končiaceho leta? Nevešajte hlavu aj ostatné ročné obdobia majú svoje čaro a dokážu vám priniesť množstvo príjemných chvíľ. A ak ste predsa len výhradným zástancom leta, môžete si „spraviť chuť“ útekom do exotiky alebo aspoň plánovaním ďalšej dovolenky. A možno vás inšpirujú aj naše tipy.

Indický oceán ukrýva mnohé poklady

Začnime dovolenkou na Maledivách. Toto súostrovie je pre mnohých považované za raj na zemi. Niet sa čomu diviť: krištáľové lagúny a exotická príroda spolu vytvárajú úžasnú paletu farieb, ktorá bude lahodiť vašim očiam. Tú nádheru si budete môcť vychutnávať počas relaxu na pláži alebo pri skúmaní podmorského života.

Presuňme sa o niečo viac na východ, konkrétne do Thajska. Ak by ste hľadali tie najkrajšie miesta na našej planéte, tento štát v juhovýchodnej Ázii by mal čo ponúknuť. Priezračné more a biele pláže dopĺňa výborná kuchyňa, čo len umocňuje dovolenkové zážitky v tejto destinácii.

Ostaňme ešte v Indickom oceáne a zamierme na Maurícius. Tento ostrovný štát je obklopený koralmi a okrem priezračnej vody ponúka zelené pralesy, krásne vodopády a dokonca aj pôvodné sopečné krátery.

Karibik vzdialený aj blízky

Dá sa vôbec takýto zoznam nádherných dovolenkových lokalít urobiť bez toho, aby sme vynechali Karibik? Obľúbenou destináciou tejto oblasti je Dominikánska republika. A má to svoje dôvody. Snehobiele pláže lemované palmami a tyrkysovo modrým morom vytvárajú dokonalú dovolenkovú idylku.

A na záver ešte jeden „bonusový“ tip. Nepôjde o exotiku, dokonca ostaneme v Európe a letecky aj neďaleko Slovenska, ale táto destinácia môže svojou krásou konkurovať kľudne aj spomínanému Karibiku. Veď sa jej aj hovorí Karibik Stredomoria. Tí, čo už niekedy absolvovali dovolenku na Sardínii vedia, že toto označenie rozhodne nepreháňa. Sardínia je ideálnou destináciou pre všetkých, ktorí nechcú letieť niekam ďaleko a zároveň sa chcú na dovolenke cítiť ako v skutočnom Karibiku.

Zdroj obrázka:

Autor: haveseen / Shutterstock.com

0Shares
Zaujímavosti