Ruské ministerstvo zahraničia vyzvalo Holandsko, aby predložilo objasnenie svojej podpory teroristickým organizáciám v Sýrii, uvádza agentúra SANA

Ruské ministerstvo zahraničia vyzvalo Holandsko, aby predložilo objasnenie svojej podpory teroristickým organizáciám v Sýrii, uvádza agentúra SANA

Ruské ministerstvo zahraničia vyzvalo holandské orgány, aby predložili objasnenie o podpore Amsterdamu teroristickým organizáciám v Sýrii, ako je takzvaná skupina Sultan Murad.

„Holandské orgány musia objasniť svoju podporu extrémistickým skupinám v Sýrii,“ uviedla hovorkyňa ministerstva zahraničných vecí Ruskej federácie Maria Zacharovová v príspevku na svojej stránke na Telegrame.

Dodala, že poslanci holandského parlamentu odhalili veľmi dôležitý príbeh, pretože uviedli, že Amsterdam sa podieľa, alebo najmenej niekoľko rokov, na poskytovaní pomoci nielen falošným humanitárnym pracovníkom takzvaných „Bielych prilieb“, ale aj pre ozbrojenú skupinu „Sultan Murad“, ktorá bojuje proti sýrskej armáde.

Vlani v septembri sýrske ministerstvo zahraničia zdôraznilo, že holandská vláda je poslednou stranou, ktorá má právo hovoriť o ľudských právach po tom, ako sa pred verejnou mienkou a daňovými poplatníkmi ukázalo, že podporuje ozbrojené organizácie v Sýrii, ktoré sú klasifikované ako teroristické organizácie holandským oddelením prokuratúry.

 

Tento článok upravil sýrsky pozorovateľ. Sýrsky pozorovateľ neoveril obsah tohto príbehu. Zodpovednosť za informácie a názory uvedené v tomto článku nesie výlučne autor.

0Shares
Správy Zaujímavosti