„Zistenia sú šokujúce“ – Nemci vstupujú do chudoby rekordným tempom, pretože inflácia a COVID ničia prosperitu

„Zistenia sú šokujúce“ – Nemci vstupujú do chudoby rekordným tempom, pretože inflácia a COVID ničia prosperitu

Je „viac chudobných ľudí, ako sme kedy mali,“ povedal riaditeľ popredného nemeckého združenia sociálnej starostlivosti.

Podiel chudobných ľudí v Nemecku dosiahol podľa Spolkového štatistického úradu nové maximum, pričom údaje poukazujú na zmenu mora v nemeckej ekonomike. Zlou správou je, že správa pokrýva údaje len do konca roka 2021 pred dramatickým nárastom cien potravín a energií v roku 2022, čo znamená, že tento trend sa pravdepodobne v budúcom roku dramaticky zhorší.

„Zistenia sú šokujúce, ekonomické dôsledky pandémie majú plný vplyv,“ povedal Ulrich Schneider, riaditeľ Nemeckej asociácie sociálnej parity, zatiaľ čo predniesol prezentáciu „Správy o chudobe za rok 2021“. Združenie zohráva veľkú úlohu pri poskytovaní a koordinácii služieb sociálnej starostlivosti v krajine s 10 000 členmi organizácie a pobočkami združení vo všetkých 15 nemeckých štátoch.

„Nikdy predtým nebola na základe oficiálneho mikrosčítania meraná vyššia hodnota a nikdy predtým sa chudoba nerozšírila tak rýchlo ako počas pandémie,“ povedal Schneider, ktorý dodal, že „je tu viac chudobných ľudí, ako sme kedy mali“.

Podľa súčasnej správy o chudobe žije 13,8 milióna ľudí z menej ako 60 percent priemerného príjmu. Len za posledné dva roky sa ich počet zvýšil o 600 000.

0Shares
Zaujímavosti