„Nechcem umrieť, mami!“ Dvadsaťročné dievča plná života prehralo boj s ťažkým priebehom covidu

„Nechcem umrieť, mami!“ Dvadsaťročné dievča plná života prehralo boj s ťažkým priebehom covidu

Povedala dojemná posledné slová vlastnej mame, potom prišiel koniec všetkých nádejí. Lekári museli mladú Američanku (†20) kvôli ťažkému priebehu covidu uviesť do umelého spánku. Pod náporom choroby jej zlyhalo srdce, z kómy sa už nezobudila. O smutnom príbehu napísal web Daily Mail.

Učiteľka v jasliach Cleo Shepherdová sa nakazila koronavírusom pred dvoma týždňami. Choroba rýchlo postupovala a počas niekoľkých dní museli dievča odviezť do nemocnice. Najprv bola hospitalizovaná v Oregone, čoskoro nato ju ale previezli do nemocnice v Idahu.

Počas liečby covidu žena ochorela zápalom pľúc, ktorý minulý týždeň viedol k zlyhaniu obličiek. „Museli ju intubovať a tesne pred tým, než ju intubovali, mi ako poslednú vec povedala:, Mami, ja nechcem umrieť ‘,“ spomínala zdrvená matka Summer Carrová. „Sľúbila som jej, že to bude dobré. A to bola posledná konverzácia, ktorú som s ňou viedla,“ zašeptala.

V umelom spánku strávila Cleo niekoľko dní, než jej v pondelok zlyhalo srdce. Z indukovaného kómy sa tak už nezobudila. „Mala len dvadsať rokov a bola plná života,“ povedala Carrová obklopená svojimi ostatnými deťmi, aby dodala: „Toto by sa nemalo stávať.“

Rodina založila zbierku na serveri GoFundMe, kde sa snaží vybrať peniaze na pohreb. Za tri dni sa podarilo nazbierať 11 tisíc dolárov. „Bolo to úplne nečakané a nikdy predtým sme nemuseli žiadať o pomoc, ale teraz ju potrebujeme viac ako kedykoľvek predtým,“ napísala rodina k zbierke. Svoju dcéru opísala Carrová ako „tú najposlušnejšie dušu“, ktorá celým svojím srdcom milovala deti.

zdroj: stcity.sk

0Shares
Zdravie