MIMORIADNA SPRÁVA: Matovič rezignoval na pozíciu premiéra!

MIMORIADNA SPRÁVA: Matovič rezignoval na pozíciu premiéra!

Plačová agentúra Slovenskej republiky dnes doobeda vydala šokujúcu správu, že po čerstvého premiéra Igora Matoviča si k nemu domov prišiel prednosta psychiatrickej kliniky MUDr. Ludvík Nábělek s tímom a odviezol ho do Banskej Bystrice po tom, čo Matovič písomne oznámil svoju rezignáciu.

Nemenovaný zdroj (V. R.) z blízkosti Matoviča, ktorý bývalého premiéra veľmi dobre pozná na základe niekdajšieho spoločného pôsobenia v jednej strane však uvádza, že rezignáciu zaňho museli napísať jeho stranícki kolegovia, pretože, ako sa zdroj vyjadril, „ten vypatlanec by už nedokázal zosmoliť ani jednu súvislú vetu“. Matovič sa údajne začal správať nepríčetne, keď mu traja členovia krízového štábu ráno doniesli nové informácie týkajúce sa počtu nakazených vírusom COVID-19 za včerajší deň, ktoré však neboli príliš odlišné od tých predchádzajúcich. Matovič mal napriek tomu začať kričať, že mu do izby vošli tri koronavírusy a začal po prítomných hádzať, čo mu prišlo pod ruku. Zdroj sa tiež vyjadril, že okrem psychického tlaku, ktorému bol v posledných dňoch Matovič vystavený a na ktorý zo svojej pohodlnej opozičnej pozície nebol zvyknutý, ide pravdepodobne tiež o dôsledok nedostatku „päť gramov bieleho“, ktorý mu dovtedy sprostredkovával istý Michal T. Ten sa však po vypuknutí pandémie údajne išiel zašiť na neznáme miesto spolu s Jánom P. a Martinom P. a Matovič tak prišiel o zdroj svojej psychickej stability.

Po prevoze do Banskej Bystrice pridelili Matovičovi priestrannú miestnosť a MUDr. Nábělek po vyšetrení vyhlásil, že nebezpečenstvo zo strany bývalého premiéra hrozí iba členom krízového štábu a jeho koaličným partnerom, preto mu na jeho žiadosť doniesol blok papiera formátu A4 a ceruzku. Vzápätí Matovič usporiadal pre pacientov oddelenia plačovku, na ktorej si na úvod poplakal a potom prítomným ukázal rukou kreslené grafy zobrazujúce časy jeho meškania na mediálne vystúpenia počas posledných dní, za čo je údajne zodpovedný Róbert Fico, lebo kto iný. Na záver si Matovič opäť trochu poplakal a potom sa pobral do svojej miestnosti, kde za hodinu stihol ceruzkou popísať jednu celú stenu nápismi „LEBO FICO“. Zároveň pochválil mäkkosť vankúša a periny, ktoré vraj podľa neho museli byť z vaty, aspoň osemnásťeurovej. Po obede mu MUDr. Nábělek už musel odobrať blok aj s ceruzkou, pretože na všetok inventár miestnosti začal slinami lepiť malé papieriky s nápismi „MAJETOK SLOVENSKEJ REPUBLIKY“, čo znechutené upratovačky po ňom odmietli riadiť. Matovič potom vyjadril nádej, že mu snáď dovolia hrať sa aspoň s novými stíhačkami F-16.

Ďalšie zmeny psychického stavu bývalého premiéra budeme monitorovať.

Autor: Peter Štrba

0Shares
Blog